Bochenski első triplája

I. SZ.I. SZ.
2005.12.07. 03:01
"Brandon Bochenski. Komolyan mondom, még sohasem hallottam ennek a fickónak a nevét. Ám azt hiszem, most egész életemre megjegyeztem." Nincs mit csodálkozni Roberto Luongónak, a Florida kapusának szavain, hiszen Sunrise-ban, a Panthers otthonában azután cserélték le, hogy a Senators 23 éves szélsője megszerezte ellene élete első NHL-mesterhármasát. A 46. percben szerzett harmadik góljával a Senators be is biztosította a győzelmét, és továbbra is vezet az észak-amerikai profi jégkorongligában. A kanadai főváros csapata a legutóbbi kilenc meccséből nyolcat megnyert, 21 diadala hárommal több, mint a hozzá legközelebb álló New York Rangersé és Detroit Red Wingsé. Ráadásul lőtt és kapott gólok tekintetében (115–52) sincs jobb nála. Legnagyobb erőssége pedig, hogy bármelyik mérkőzésén előléphet valaki a háttérből, és a vállára veheti a csapatot, Mint ahogy ezt most Bochenski megtette. "Eddig összesen két gólom volt az NHL-ben, most pedig egy mecscsen háromszor is sikerült betalálnom. Nem is tudom, mint lehetne még mondani erről a találkozóról" – magyarázta a 2001-ben draftolt, ám csak az idén debütáló támadó.

NHL, ALAPSZAKASZ, 61. JÁTÉKNAP

Florida Panthers–Ottawa Senators 3–6 (2–2, 0–2, 1–2). Gólszerző: Hagman (3.), Van Ryn (17. – emberelőny), Nieuwendyk (54.), ill. Neil (8.), Varada (17.), Bochenski (28., 42., 46. – a második ee.), Alfredsson (31. – ee.). Kapusok: Luongo 27 védés/33 lövés, a 46. perctől McLennan 10/10, ill. Hásek 26/29
New York Rangers–Minnesota Wild 3–1 (1–0, 0–1, 2–0). G: Prucha (4., 52. – mindkettő ee.), Straka (60. – üres kapu), ill. Dupuis (40.). K: Lundqvist 22/23, ill. Roloson 37/39

Phoenix Coyotes–Atlanta Thrashers 5–2 (0–0, 1–2, 4–0). G: Mi. Johnson (32., 45.), Mara (43. – ee.), Devereaux (47.), Comrie (60. – ü. k.), ill. Sz. Kozlov (27. – ee.), Marian Hossa (32. – ee.). K: Cu. Joseph 27/29, ill. Garnett 26/30

• Nagyon megy a Rangersnek hazai pályán, a New York-i gárda a Minnesota legyőzése után nyolc győzelemmel és egy-egy vereséggel, illetve hosszabbítás utáni vereséggel áll a Madison Square Gardenben, ahol ötös siker-
szériánál jár.

• A Phoenixnek is van egy 8, 1, 1-es mérlege. A Coyotes az eddigi tíz, Atlanta elleni mérkőzését követően áll ilyen mutatóval a két klub nem éppen ősi párharcában.