KIRIPOLSZKY TAMÁSKIRIPOLSZKY TAMÁS
2006.01.08. 02:45
A mozgékony Madai Petra állandó veszélyt jelentett a norvég kapura
Czeglédi Zsolt

Micsoda hangulat! Micsoda játék! A Hódos egy órával a meccs előtt zsúfolásig megtelt, a szurkolók fantasztikus hangulatot teremtettek. Kedvenceik agresszíven védekeztek, támadásban pedig magabiztosak voltak. A vendégek jobbára csak a beállós Vikebö révén tartották magukat, míg a túloldalon számolatlanul estek a találatok, már a félidő végére nyolcgólosra nőtt a magyar előny. A lányok szünet után rátettek még egy lapáttal, és a híveik nagy örömére tucatnyi góllal verték a bergenieket. Tegyük hozzá: a norvég kézilabdázás egyik reprezentánsa hajtott fejet Debrecenben. Ha jövő szombaton, a visszavágón hasonló produkcióra lesz képes a csapat, amelyben Szűcs Gabriella és Orbán Annamária nem tudott hibázni, kettős győzelemmel léphet tovább.

DVSC - TERTNES BERGEN (norvég) 31–19 (17–9)
Debrecen, 3000 néző. V: Kamisevszki, Acsev (macedónok)
DVSC: VOROZSCOVA – Kereki 2, LATAKAITÉ 3, Rácz, SZŰCS G. 8, ORBÁN 9 (4), Stuparicová 1. Cs: MADAI 2, Sopronyi 2 (2), Sütő E. 1, Soós, Csáki 2, Caltíková 1. Edző: Bíró Imre
TERTNES BERGEN: T. Pedersen – Florholmen 2, Furnes 1, VIKEBÖ 5, Urne 2 (2), HYLLESETH 6, Huseklepp 1. Cs: Brox, Fabiková, Sognnaes, I. Pedersen 2. Edző: Larsriis Ellingsen
Az eredmény alakululása: 7. p.: 4–1. 11. p.: 5–4. 22. p.: 13–5. 27. p.: 15–7. 32. p.: 19–9. 38. p.: 21–11. 45. p.: 25–13. 52. p.: 29–16. 58. p.: 30–18.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 2/2