A tavalyi finalisták botlása

I. SZ.I. SZ.
2006.01.09. 01:45
Rossz napot fogtak ki az NBA legutóbbi nagydöntőjének résztvevői: a bajnok San Antonio Phoenixben kapott ki, míg a keleti első Detroit a Utah Jazz-zel nem bírt hazai pályán. A két csapat ennek ellenére vezeti főcsoportját, és kis botlása dacára a bajnoki cím esélyese maradt.A Spurs Phoenixben lépett pályára, ahol a Suns játékosai agresszív, olykor durva védekezéssel állították meg a válogatottbeli szereplést a mérkőzés után végleg lemondó Tim Duncan és társai támadásait. Szükségük is volt erre, mert nem sikerültek olyan jól a dobásaik, mint az előző kilenc találkozón, amelyen száz pont fölé jutottak. Egy nappal korábban a Miami ellen például az első negyedben 47 pontot termeltek, ezúttal pedig a második félidőben meg kellett állniuk 42-nél."A tripláink egyáltalán nem értek célba, a Heat ellen elkényeztettük magunkat – mondta Mike D'Antoni, aki a Miami elleni meccsen értékesített 13 hárompontosra utalt. – Szerencsére idejében rájöttünk, hogy így nem nyerhetünk, és összeszedtük magunkat védekezésben. Ez más fajta siker, de legalább olyan édes, mint a pénteki."A Spurs 4:48 perccel a vége előtt 74–72-re vezetett, de a következő két percben csak egy pontot dobott, a Phoenix 81–75-re elhúzott, s biztossá tette a győzelmét.A Detroit hosszabbítás után kapott ki a Utahtól, amely ebben az idényben a két gárda mindkét összecsapását megnyerte. A Pistons öt vereségéből tehát kettő a Jazz ellen született, ez utóbbi tízmeccses hazai diadalsorozatot szakított meg. A ráadásban a Detroit magabiztosnak tűnt, mígnem Mehmet Okur triplája és Greg Ostertag kosara négypontos előnyhöz juttatta a Jazzt, amely azután már megőrizte fórját.NBA, ALAPSZAKASZ, 67. JÁTÉKNAP
Detroit Pistons–Utah Jazz 90–94 (30–16, 14–20, 21–19, 17–27, 8–12) – hosszabbítás után. Ld: Billups 24, R. Hamilton 18, Prince 14, McDyess 13, ill. Kirilenko 24, D. Williams 14, Okur 13, Harpring 12
Phoenix Suns–San Antonio Spurs 91–86 (24–20, 18–20, 23–20, 26–26). Ld: Nash 22, Marion 20, Diaw 18, Ku. Thomas 12, ill. Ginóbili, Duncan 19-19, T. Parker 18, Horry 15