Harmadjára nem sikerült

BERECZKY ATTILABERECZKY ATTILA
2006.04.09. 01:42
Ezen a héten harmadszor mérkőzött a női Európa-bajnok Norvégia és a vb-, valamint Eb-bronzérmes Magyarország. Az előző két fényes diadal után Miskolcon haloványabb teljesítményt nyújtva veszített Németh András formálódó együttese.
A dunaújvárosi Borbás Ritának ezúttal nem sikerült gólt lônie, ám ez nem csoda, hiszen szorosan ôrizték

A kezdés előtt azonban Németh András szövetségi kapitánynak még akadt dolga: közös ebédre és beszélgetésre hívta a válogatottba játékosokat adó hazai klubok edzőit. Sajnos nem mindenki tudott ott lenni az eseményen, de Róth Kálmán, a Győr, Szabó Edina, a Cornexi és Bíró Imre, a DVSC edzője megjelent a borsodi megyeszékhelyen. A csatát a két vereség miatt nagyon elszántnak tűnő norvégok kezdték jobban, sokkal hatékonyabban védekeztek, mint egy nappal korábban Ózdon, s támadásban is hamarabb megtalálták a ritmust, mint a mieink. Különösen Heidi Löke semlegesítése okozott sok gondot a magyar védelemnek. A mozgékony beállós szinte mindig megjátszható volt, s ha hozzá került a labda, akkor nem hibázott. Löke – belül az első húsz percen – már az ötödik akciógólját szerezte, s vezérletével száguldott Norvégia. Persze a vendégek eredményes játékához kellett a már említett masszív védekezés, no meg a kapuban parádézó Katrine Lunde szuperprodukciója. Ezzel együtt a szünetig egyenlíthettek volna Németh András tanítványai, akiket fantasztikusan buzdított a kézilabdát kedvelő miskolci publikum.

A fordulás után a remek napot kifogó norvég hálóőr testvére, Kristine Lunde mattolta hamarjában kétszer a mieinket, s így bizony már-már szakadéknyira nőtt a különbség. S még nagyobb is lehetett volna a norvég előny, ha Tóth Tímea nem remekel ezekben a percekben. A Ferencváros balátlövője azonban hátára vette csapatát, s zsinórban szerzett négy góljával versenyben tartotta a hazaiakat. A remek napot kifogó norvég válogatottban azonban sok volt a jó egyéni teljesítmény, így amikor Lökére jobban figyeltek a magyar lányok, jött Linn-Kristin Riegelhuth, s átlendítette övéit a holtponton, ha pedig ő került kisebb hullámvölgye, akkor Karoline Breivang csillogott. Nálunk viszont Tóth Tímeán kívül csak felvillanásai voltak az elmúlt időszak terhelésétől fáradtnak tűnő kulcsjátékosoknak, így hiába zúgott a lelátón a mindent bele, a hajráig nem sikerült közel kerülniük a vendégekhez. Már-már veszni látszottak a remények, amikor a csak védekezésben szerephez jutó Szűcs Gabriella két góljával felcsillant az egyenlítés lehetősége (22–23). Ám ez a szombat a norvég beállósok nagy napja volt, hiszen a legfontosabb pillanatban villant Hege Vikebö, s két góljával el is döntötte a mérkőzést.

A vereség ellenére kár lenne tragédiáról beszélni, hiszen az alakulófélben levő, ezúttal a vártnál halványabban kézilabdázó magyar válogatott így is 2–1-re megnyerte az Európa-bajnok elleni e heti párharcot, s Németh András jó néhány új játékost kipróbálhatott.

Mestermérleg
Németh András, a magyarok szövetségi kapitánya:
Nagyon rossz, hogy elveszítettük a harmadik mérkőzést az Európa-bajnok ellen. Azonban azt kell mondanom, hogy Norvégia sajnos teljesen megérdemelten nyert Miskolcon, hiszen a játék minden elemében felülmúlt minket.

Thorir Hergeirsson, a norvégok megbízott edzője: Ezen a találkozón sokkal jobban játszottunk, mint az előző két meccsen. Fontos volt játékosaimnak, hogy ne zárják a hetet három vereséggel, ezért különösen motiváltak voltak. Sokkal jobban védekeztek, mint pénteken, Katrine Lunde pedig klasszis teljesítményt nyújtott a kapuban, nem véletlenül a világ egyik legjobbja a saját posztján. Összességében hasznosnak tartom a három mérkőzést, hiszen fiatal tehetségeink bizonyítási lehetőséghez jutottak, s igazolták, hogy képesek a fejlődésre. ---- H ---- ,