Ezt még Mau-resmo sem gondolta volna. Nem Federer és Nadal szokásos győzelmének hírével kapcsolatban volt oka csodálkozásra – ezek egy pillanatra sem forogtak veszélyben –, nem is a kedvéért a legnagyobb arénát megtöltő francia szurkolók sokasága láttán hitetlenkedett, hanem saját ellenfele színvonalas játékától állhatott el a lélegzete.
AFP
A világelsô Roger Federer a saját feladatát nehezítette meg, de végül is négy szettben jutott tovább
AFP
A világelsô Roger Federer a saját feladatát nehezítette meg, de végül is négy szettben jutott tovább
Kisütött a nap Párizs felett. Az utóbbi napok borult, esős, szeles időjárása után végre eltűntek a komor felhők. Lehet, hogy Amélie Mauresmót fogadták ily módon kegyeikbe az égiek, mindenesetre napos időben került sor a Jelena Jankovics elleni mérkőzésére. A toronymagas esélyesként számon tartott francia két 6:3-as szettet hozott össze, de amire igazán felkapta mindenki a fejét, az Jankovics szimpatikus játéka volt. Izgalmas kis meccset vívtak, és bizony győzelmi sanszot szalasztott el a szerb, amikor a második játszmában képtelen volt hozni az adogatójátékát, 2:2-nél odaajándékozva azt a hazai teniszezőnek. Innentől pedig már nem volt megállás, Mauresmo 4:3 után mindkét játékot behúzta, és első pillantásra sima továbbjutást ünnepelhetett. Mi azonban nézzünk a szikár tények mögé...
Jankovics bátran, felszabadultan és a közönség szimpátiáját elnyerve játszott, ami azért nagy szó, mert mindezt Párizsban tette egy helyi csillag ellen. Gátlások nélkül ütögetett, néhol mesterségesen dramatizált szituációkban is csillogva. A labdamenetek között guggolva relaxált, teátrális mozdulatok közepette a hálóra borult, és korcsolyapályán begyakorolt mozdulatokat imitálva csúszkált a salakon. Összességében persze azért megérdemelten jutott vele szemben tovább a nagyobb tudású Mauresmo.
Amire viszont ennél a találkozónál is nagyobb figyelemre tarthatott igényt, az Rafael Nadal és Roger Federer aktuális fellépése. A spanyol titán három szett alatt kivégezte az amerikai Kevin Kimet, a tengerentúli versenyző csupán annyi játékot szerzett, amenynyi legfeljebb egy játszma megnyeréséhez elegendő. Nadal pedig a második sima győzelmével tovább javította saját világcsúcsát, immár 55. egyhuzamban megnyert salakpályás mérkőzésnél jár!
Roger Federer még nem tart itt, de ezen a tornán ő is jó úton halad. A kétszeres olimpiai bajnok chilei Nicolas Massú ellen nem bízta a véletlenre a továbbjutást. Előkelő teniszt mutatott be, energikus játékot produkált a salakon eddig nem egyszer csődöt mondó világelső. A svájci a szerencsével sem állt hadilábon, hálót érő ütései rendre Massú térfelén kötöttek ki. A hosszúhajú dél-amerikai a harmadik szettre azért megérezte, mit is kellene játszania Federer ellen, és bár a világelső hibáiból élt, rövidítésben megnyerte a játszmát. Riválisa viszont ekkor még feljebb kapcsolt, így nem lehetett kérdéses a győztes kiléte. Federer egykezes fonákjai, hihetetlen elütései ellen keveseknek van fegyverük. Massúnak sincs, azaz neki sem volt: egész egyszerűen nem találta a svájci játékának ellenszerét. Igaz, a fölényes, pontos, precíz tenisz ellen talán nincs is orvosság. Talán csak egy ember találhat rá, talán majd éppen a döntőben...
---- A három évvel ezelőtti bajnok, most 24. kiemelt Juan Carlos Ferrero a Gaston Gaudio elleni csatában alulmaradt, majd nem keresett mentségül külső okokat a vereségére.
– Három szoros szettben kapott ki, érzése szerint Gaudio a legjobbját nyújtotta? – Nem vagyok biztos benne. Nagyon jól védekezett, kevés hibája volt és nagyon motiváltan játszott.
– Ezen a mérkőzésen néhány ütés döntött a továbbjutásról. Ön is így érezte? – Abszolút igaz. Szerintem ha az első szettet én nyerem, az egész meccs fordítva sült volna el. Végig nagyon szoros volt, de összességében sajnos én maradtam alul.
– Mi volt a kritikus pont a mérkőzésen? – Az első két szett végig kritikus volt, meg kellett volna nyernem, de elbuktam mindkét játszmát. Ezt éreztem kulcsmomentumnak.
– Mi a véleménye arról, hogy a fiatalok sokkal erőteljesebb teniszt játszanak, szemben a Gaudio és ön által képviselt lassabb játékkal, ami már kikopó félben van? – Lassabb? Szerintem mindketten erősen ütünk, főleg a tenyereseket, de a fiatalok valóban más stílusban játszanak.
– Párizsból merre vezet az útja? – Wimbledon előtt még részt veszek a s'Hertogenboschban rendezendő tornán, utána azonban irány London. ---- TENISZ ROLAND GARROS, FRANCIA NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, PÁRIZS (17 300 000 DOLLÁR, SALAK) Férfi egyes, 2. forduló: Nadal (spanyol, 2.)–K. Kim (amerikai) 6:2, 6:1, 6:4; J. Blake (amerikai, 8.)–Almagro (spanyol) 6:7, 6:2, 6:4, 6:4; Ferrer (spanyol, 15.)–Chardy (francia) 6:1, 6:4, 3:6, 6:1; Monaco (argentin)–Verdasco (spanyol, 28.) 4:6, 6:4, 6:4, 6:1. 3. forduló: Federer (svájci, 1.)–Massú (chilei, 32.) 6:1, 6:2, 6:7, 7:5; Nalbandian (argentin, 3.)–Turszunov (orosz, 31.) 2:6, 5:7, 6:4, 6:2, 6:4; Gaudio (argentin, 10.)–Ferrero (spanyol, 24.) 7:5, 7:5, 7:6; Davigyenko (orosz, 6.)–Moyá (spanyol, 30.) 6:1, 7:5, 6:3; Ancic (horvát, 12.)–Montanes (spanyol) 6:1, 6:2, 6:4; Berdych (cseh, 20.)–Kiefer (német, 13.) 6:1-nél Kiefer feladta; Dlouhy (cseh)–Robredo (spanyol, 7.) 6:1, 6:4, 6:2; Vassallo-Arguello (spanyol)–Sluiter (holland) 2:6, 6:4, 6:3, 3:6, 6:1