Dwyane Wade vezérletével szenzációs hajrát vágott ki a Miami a döntő első floridai meccsén, amely után nyílt maradt a bajnoki címért folyó csata.
Reuters
Dwyane Wade látványosan és hasznosan játszott, az ô vezérletével állt talpra 13 pontos hátrányból a Miami Heat
Reuters
Dwyane Wade látványosan és hasznosan játszott, az ô vezérletével állt talpra 13 pontos hátrányból a Miami Heat
Dwyane Wade megrázta magát, a Miami hátvédje először nyújtott olyan produkciót, amelyet elvártak tőle a nagydöntő előtt. Csapatát 22–7-es hajrára inspirálta, és 13 pontos hátrányból is fordítani tudott a Heat, amely ezzel elkerülte, hogy 0–3-ról várja a negyedik találkozót. Wade az utolsó 11 percet a kipontozódás határán játszotta le, és amikor elhúzott a Dallas, úgy tűnt, bele is törődött sorsába.
De nem, társainak megmondta, nem búcsúzhatnak el így a bajnoki cím megszerzésének reményétől. Összekapta magát, és a 89–76-os dallasi vezetésnél megkezdett rohamhoz 12 pontot hozzátéve megfordította a meccset. Összesen 42 pontig jutott, pedig a második félidőben kisebb térdsérülést szenvedett. „Ez a csapat nagyon akar, és mindenki megbízik a társaiban – mondta Dwyane Wade. – Amikor már azt hisszük, hogy vége, jön valaki, aki fel tudja rázni a többieket.” Wade teljesítményéhez a hajrában társai is felnőttek, Shaquille O’Neal és Udonis Haslem tőle szokatlanul magabiztosan értékesítette büntetőiket, a csatár pontjai vezetést jelentettek a Heatnek. Tíz másodperccel a vége előtt pedig jött az addig hibát hibára halmozó Gary Payton, és eldöntötte a meccset. A túloldalon Dirk Nowitzki még dobott két büntetőt, ezzel egyenlíthetett volna, de második dobását kihagyta, így elúszott a meccs.
Pat Riley, a Heat mestere nagyot húzott a negyedik negyedben, amikor mindkét centerét leültette, és alacsonyabb, egyben gyorsabb ötöst tartott a pályán, amely felvette a Dallas tempóját, és ezzel meglepte ellenfelét.
Nowitzki egyébként kiválóan játszott, 30 pontig jutott, és a Mavs 13 pontos vezetésénél minden arra utalt, hogy ő és a negyedik negyed első felében pazarul játszó Jason Terry lesz a meccs két hőse. Ám Wade elhalványította őket. A kiegészítő emberek közül Erick Dampiernek és Josh Howardnak volt még jó meccse, ám a második találkozót szinte egyedül eldöntő Jerry Stackhouse gyengélkedett, és az ő pontjai nagyon hiányoztak a texasiaknak. A folytatás is Miamiban lesz, és sok múlik azon, hogy a második meccsen vállsérülést szenvedő Udonis Haslem milyen állapotban tudja vállalni a játékot. A csúcsformáját még mindig tartogató Nowitzki ellen ugyanis csak neki van esélye a védekezésben.
A légitársaság 63 milliót szakít A négy nagy amerikai sportág közül egyedül az NBA-ben fordulhat elő, hogy két olyan csapat jut be a nagydöntőbe, amely csarnokának ugyanaz a névadó szponzora. Az NBA-ben az idén be is következett az, amiről az American Airlines légitársaságnál álmodtak: az American Airlines Centerben játszó Dallas és a vendégeit az American Airlines Arenában fogadó Miami csap össze.
Az első három meccs után kiszámolták, mekkorát „szakít” ezzel a légitársaság, amely Miamiban 20 évre 42 millió, Dallasban 30 évre 195 millió dollárért foglalta le a csarnok névhasználatát. A közvetítések alatt átlagosan 11 perc és 15 másodperc az az idő, amely során látható vagy hallható a cég neve vagy logója. Az ABC a nagydöntő alatt 400 ezer dollárért árul egy félperces reklámspotot, azaz a légitársaság meccsenként közel kilencmillió dollárnyi „ingyenes” hirdetést kap. Azaz ha hét meccsen át tart a párharc, az American Airlines jóváírhat 63 millió dollár reklámköltséget.