Bár sokan féltették a Milant, hogy bajba kerülhet Belgrádban az ötvenezer tomboló szerb előtt, Carlo Ancelotti csapata végül magabiztosan jutott a Bajnokok Ligájába.
EPA
Alberto Gilardino (balra) ugyan néha szenvedett Belgrádban, de csapata kettôs gyôzelemmel jutott tovább
EPA
Alberto Gilardino (balra) ugyan néha szenvedett Belgrádban, de csapata kettôs gyôzelemmel jutott tovább
„Végre ott vagyunk, ahol lennünk kell: a Bajnokok Ligája legjobb harminckét csapata között – Carlo Ancelotti, a Milan vezetőedzője nem kertelt, amikor a Crvena zvezda ellen 2–1-re megnyert (és 3–1-es összesítéssel továbbjutást jelentő) párharc végén az újságírók megkérdezték, elégedett-e. – A Milan a bajnokságban harcolta ki a főtáblán való indulás jogát, de az ismert okok miatt a selejtezőből kellett rajtolnunk, ami magában rejtett bizonyos veszélyeket. Szerencsére a játékosaim ismét bebizonyították, hogy igazi profik, így kettős győzelemmel jutottunk túl a szerb együttesen.”
A kedd késő este befejeződött találkozón a Milan négy újdonsült világbajnokkal (Gennaro Gattuso, Andrea Pirlo, Alberto Gilardino, Filippo Inzaghi), valamint négy brazillal (Dida, Cafú, Serginho és Kaká) állt föl, akiket Dario Simic, a 40 esztendős (!) Alessandro Costacurta és Clarence Seedorf egészített ki kezdőcsapattá. A piros-feketék végig jobban játszottak, és igazából csak a 29. percig kellett aggódniuk: ekkor Gennaro Gattuso beadását követően Filippo Inzaghi fejelt a szerb kapuba. (Az első mérkőzésen is SuperPippo szállította az olasz együttes gólját.)
A 33 éves Inzaghi pályafutása ötvennegyedik gólját szerezte az európai kupákban, és az örökranglistát hatvankilenc találattal vezető nyugatnémet Gerd Müller nyomába eredt. S ha már a statisztikáknál járunk, érdemes megemlíteni, hogy ez a mérkőzés volt a Milan ezredik hivatalos találkozója, amióta Silvio Berlusconi 1986 márciusában megvásárolta a klubot. A második félidőben a holland középpályás, Clarence Seedorf duplázta meg a vendégek előnyét, majd Dusan Dokics szerezte meg a hazaiak becsületgólját. A milánói piros-feketék megkezdhetik a felkészülést a BL főtáblájára, és a hírek szerint a klub a hátralévő egy hét alatt rendkívül akítv lesz a játékospiacon is. Az első számú jelölt Ronaldo, akiért Adriano Galliani alelnök már a napokban Madridba utazhat. A brazil csillaghoz állítólag Fabio Capello már nem ragaszkodik annyira, a Milanban pedig nagyszerűen tudná pótolni a nyár elején a Chelsea-hez szerződő ukránt, Andrij Sevcsenkót. Arról nem is beszélve, hogy vele újabb egykori Inter-játékos öltené fel a piros-fekete mezt, márpedig a közelmúlt hasonló utat bejáró labdarúgói (Andrea Pirlo, Clarence Seedorf, Dario Simic) mind nagyszerű igazolásnak bizonyultak. Ha pedig a „Fenomén” mégsem térne vissza Lombardiába, akkor a Milan a Barcelonát „támadja” majd a kameruni Samuel Eto’óért.
AEK Athén (görög) - Hearts (skót) 3–0 (J. Cesar 79., 86. – az elsőt 11-esből , Liberopulosz 82.) (AEK: Tőzsér Dániel a 72. percben csereként állt be.) Ftk: az AEK, 5–1-gyel
Chievo (olasz) - Levszki Szófia (bolgár) 2–2 (Amauri 49., 83., ill. Telkijszkij 36., Bardon 47.) Ftk: a Levszki, 4–2-vel
Arsenal (angol) - Dinamo Zagreb (horvát) 2–1 (Ljungberg 77., Flamini 90., ill. Da Silva 12.) Ftk: az Arsenal, 5--1-gyel ---- Nem sikerült a bravúr a Maccabi Haifának, amely ugyan ráijesztett a 2005-ös BL-győztesre, de kiejteni nem tudta az angol együttest. Az Izraelben tapasztalható feszült politikai helyzet miatt Kijevben lejátszott mérkőzést és egyben a továbbjutást már az első félidőben eldönthette volna a Liverpool, de Nir Davidovich parádés védései életben tartották a Maccabi továbbjutási esélyét. Egészen az 54. percig, amikor Jermaine Pennant beadása után a hórihorgas Peter Crouch befejelte a labdát a hálóba. Nem egészen tíz perc múlva az argentin Roberto Colautti egyenlített, így a hajrára feszültté vált a pályán a légkör, de a „vörösök” kihúzták a hátralévő időt kapott gól nélkül.
Maccabi Haifa–Liverpool 1–1 (0–0) G: Colautti 63., ill. Crouch 54.) A főtáblára került: a Liverpool, 3–2-es összesítéssel ---- Öt év távollét után ismét eljutott a Bajnokok Ligája főtáblájára a német Hamburg. Az 1983-ban BEK-et nyerő klubnak minimálisra csökkent az esélye a továbblépésre a két héttel ezelőtti, hazai gól nélküli döntetlen után, ráadásul a pamplonai viszszavágón az Osasuna Javier Cuellar góljával már a hatodik percben előnybe került. Thomas Doll vezetőedző legénysége azonban nem vesztette el a fejét, higgadt játékkal a 74. percben egyenlített, és így idegenben szerzett góllal kicsikarta a továbbjutást. „Nehéz elmagyarázni a bennem kavargó érzéseket. Elértük célunkat, bejutottunk a csoportkörbe, ami egyszerűen szenzációs” – mondta a góljával a spanyol szíveket összetörő Nigel de Jong. . Osasuna–Hamburg 1–1 (1–0) G: Cuellar 6., ill. De Jong 74. Ftk: a Hamburg, 1–1-gyel, idegenben szerzett góllal ---- Szenzációsan tért vissza egykori csapatához Rui Costa, a portugál Benfica középpályása. A 34 éves labdarúgó 1994-ben hagyta el klubját, és tizenkét szezont Olaszországban, a Fiorentinánál és a Milannál töltött. Rui Costa csapata legjobbja volt a sima Benfica-győzelemmel véget érő visszavágón, és ő lőtte az első gólt. „Ez volt az első hivatalos meccsem a visszatérésem óta, így már a kezdéskor nagyon elérzékenyültem, főleg a gólomnál. Nagyon jó újra itthon lenni és érezni a szurkolók szeretetét” – mondta a meccs hőse. Az osztrákok kapuját Sáfár Szabolcs védte, kevés sikerrel. A Bajnokok Ligája története során először lesz három portugál csapat a főtáblán (a másik két résztvevő a kiemelt Porto és a Sporting).
Benfica–Austria Wien 3–0 (2–0) G: Rui Costa 21., Nuno Gomes 45., Petit 57. Ftk: a Benfica, 4–1-gyel