Sűrű napja volt Tepszics Ignácnak. A Ferencváros cégvezetőjét választották meg ugyanis a Magyar Labdarúgóliga elnökének. Ezzel egy időben érkezett a hír, a Fővárosi Bíróság szeptember 5-én tárgyalja az FTC beadványát, amelyben az NB II-be kizárt klub a Magyar Labdarúgó Szövetség licencadó bizottságának határozata ellen élt jogorvoslati kérelemmel.
M. Németh Péter
Tepszics Ignác még inkább elôtérbe került
M. Németh Péter
Tepszics Ignác még inkább elôtérbe került
Tepszics Ignácot, a Ferencváros cégvezetőjét választották meg a Magyar Labdarúgóliga elnökének, a szervezet tegnapi taggyűlésén. A háromtagú elnökség tagja lett még Tepszicsen kívül Csorba Ottó és Klement Tibor is.
– Már csak azért is meglepő, hogy megválasztották ligaelnöknek, mert az ön által igazgatott Ferencváros halmozott fel az utóbbi időszakban csaknem félmilliárd forintos adósságot. Ráadásul klubját kizárták az NB II-be. Ha innen nézem, ön nem éppen sikeres sportvezető. – Önnel ellentétben engem nem lepett meg, hogy a liga elnöke lettem, elvégre három hónapja töltöm be az ad hoc bizottság elnöki posztját, tehát valahol talán várható volt, hogy ez bekövetkezik – mondta Tepszics Ignác. – De amikor az ad hoc bizottság vezetését elvállaltam, még szó sem volt arról, hogy az FTC-t kizárják az élvonalból. Szerintem tehát az összefüggés nem helytálló. Ugyanakkor az, hogy megválasztottak elnöknek, a csapatok kiállását is jelzi a Ferencváros mellett. Az elnökség mandátuma egyébként december 31-ig érvényes, azt követően lesz majd egy tisztújító közgyűlés.
– Új megbizatása önnek, a Ferencvárosnak vagy a ligának a legjobb? – A liga érdekeit képviselem elsősorban. Ha kell, akár a Ferencvárossal szemben is állást foglalok majd, de mivel a versenykiírás az MLSZ jogkörébe tartozik, konfrontálódásra vajmi kevés lehetőség lesz. És mivel a két és fél éve betöltött MLSZ felügyelő bizottsági tagságomról is lemondok, összeférhetetlenségről sem lehet szó. Ezzel együtt amióta a Ferencváros sportigazgatója, később cégvezetője lettem, azóta küzdöttem azért, hogy az FTC végre megkapja azt a megfelelő képviseleti jogot a magyar labdarúgás szerveiben, amelyre ezt a múltja, a sikerei predesztinálják.
– Ferencváros gondjai még távolról sem oldódtak meg. Rengeteget kell dolgoznia a klubjáért, hogyan fér bele az idejébe a liga vezetése is? – Eddig sem volt könnyű, és most méginkább nagyobb nyomás nehezedik rám. A liga elnökeként az a célom, hogy kialakítsak egy megfelelő jövőképet a testület előtt. Illetve, hogy tisztázzuk a feladatokat, valamint rendezzük a szövetség és a két liga viszonyát.
– Kisteleki Istvánnal nem lesz könnyű dolga. A bíróság szeptember ötödikén tárgyalja az NB II-be kizárt FTC beadványát, amelyben a klub a szövetség licencadó bizottságának határozata ellen élt jogorvoslati kérelemmel. Ehhez képest arról beszél, hogy jó kapcsolatra törekszik az elnökkel... – Kisteleki Istvánnal régóta jó a kapcsolatom. Remélem, ez nem vesz más irányt ezután sem. Amit ő mond, azt mondom én is. Vagyis a legfontosabb a rend, a fegyelem, és a törvényesség. ---- A Fradinál nem nyugodtak bele a kizárásba. Petró László, a klub jogásza korábban sajtótájékoztatón jelentette be, hogy jogszerűtlennek tartja a kizárást, és megerősítette, az UEFA-nál, a Legfőbb Ügyészségen, illetve a Fővárosi Bíróságon is jogorvoslati kérelemmel élnek. Nos, a bíróság szeptember 5-re tűzte ki a Fradi-ügy első tárgyalási napját, de az ítélethozatal időpontját képtelenség megjósolni.
Mint arról a Nemzeti Sport 7. oldalán beszámoltunk, szerdán a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) hivatalos levelében azt írta az Olasz Labdarúgó-szövetségnek, hogy amennyiben a bundabotrányba keveredett Juventus nem áll el a polgári pereskedéstől, úgy az Európai Labdarúgó-szövetséggel (UEFA) együttműködve az összes olasz klubcsapatot, valamint a válogatottakat kizárja a nemzetközi porondról. S ez azért elgondolkodtató: mert ha a FIFA és az UEFA az aktuális világbajnokkal szemben nem retten el szankciók alkalmazásától, akkor a magyar labdarúgás mára már megkopott fényű egykori reprezentánsa sem számíthat semmi jóra... Tepszics Ignác, a Ferencváros cégvezetője azonban nem tart ettől. Ő optimista, mint mindig.
,,Az olasz futball ellen megfogalmazott FIFA-fenyegetés, valamint a mi polgári peres eljárásunk között azért nem vonnék párhuzamot, mert merőben más okból zárták ki a Juventust a Serie A-ból, és más okból a Ferencvárost az NB I-ből – mondta Tepszics Ignác. Ezzel együtt kijelenthetem, hogy amennyiben a Ferencváros, illetve az MLSZ is kapna egy hasonló hangvételű dokumentumot, úgy bizonyosan átértékelnénk a helyzetet.” ---- Miután Wiesner Tamás és Fodor Szabolcs személyében újabb két elnökségi tag hagyta el a Ferencvárost, még egy esetleges távozóval döntésképtelenné válhat a klub elnöksége. Ha a 12 delegáltból álló kör hatra fogyatkozik, fel kell oszlatni az elnökséget.
A mérleg nyelve – képletesen – Maglódi Lajos, a kézilabda-szakosztály ügyvezetője, aki hivatalosan még nem mondott le tagságáról, azt azonban kijelentette: megvárja a szlovák Ivan Kmotríkkal folyó tárgyalások végét, és az eredménytől függetlenül távozik. „És azzal előrébb jutna a Ferencváros? – kérdezett vissza felvetésünkre az ügyvezető, aki így talán mégsem távozik….
Nos, Wiesner Tamás, a vízilabda-szakosztály elnöke viszont azt gondolta, távozásával elősegíti a megújulási folyamatokat.
„Ez volt az egyik ok, a másik pedig az, hogy véleményem szerint a szlovák üzletből nem lesz semmi – tette hozzá Wiesner Tamás. – Nyolc napja Ináncsy úr a televízióban mutogatta az átutalás fénymásolatát, az azóta eltelt időszakban a pénzről, illetve a további részletekről nem is hallottunk.”
Akik távoztak: Kökény Beatrix (kézilabda) Sipos Jenő (szakosztályon kívüli) Kruj Iván (birkózás) Fodor Szabolcs (úszás) Wiesner Tamás (vízilabda) Ináncsy Miklós (elnök)
Aki gondolkodik: Maglódi Lajos (kézilabda)
Akik kitartanak: Szabó István (jégkorong) Debreczeni István (teke) Bathó Márta (torna) Fejős Mihály (atlétika)