Németh Krisztián triplája

CSILLAG PÉTERCSILLAG PÉTER
2006.10.30. 01:52
Rég volt a magyar futballnak ekkora reménysége, mint az MTK-s Németh Krisztián
Az U19-es válogatott Ciprus elleni pénteki sikere után vasárnap 5–0-ra legyőzte Azerbajdzsán együttesét is, így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel áll az élen az Európa-bajnoki selejtezőcsoportban. A továbbjutás kérdése azonban még mindig nem dőlt el – legalábbis matematikailag. Örményország Ciprus elleni győzelme (1–0) következtében ugyanis elvileg előfordulhat, hogy a szerdai játéknap után három csapatnak lesz hat pontja, ami azt jelenti, hogy a gólkülönbség rangsorol.

Nos, ebben a tekintetben igen jól állunk, köszönhetően az azeriek elleni ötösnek, ám Várhidi Péter szövetségi edző szerint a mérkőzés egyáltalán nem volt olyan sima, mint amilyennek első ránézésre tűnik.

„Nem volt könnyű dolgunk, hiszen ellenfelünk rendkívül agresszív stílusban kezdett, ráadásul az első félidőben a labdát is többet birtokolta – értékelt a szakember. – A találkozó akkor dőlt el, amikor a második félidő közepén berúgtuk a harmadik gólunkat, ekkorra már egyértelműen mi játszottunk koncentráltabban.”

A siker kulcsfigurája a három gólt szerző MTK-s Németh Krisztián volt. A meccs másik két találata a Dinamo Kijevben játszó Farkas Balázs, illetve az Internél légióskodó Filkor Attila nevéhez fűződik. Az Örményország elleni szerdai összecsapáson Várhidi Péter nem számíthat a megsérült Kottán Krisztiánra és a két sárga lapot begyűjtő Vass Ádámra.