Sajnos nem elsősorban a futballé volt a főszerep a barcelonai Nou Campban a Bajnokok Ligája negyedik fordulójának slágermérkőzésén. Ugyan parádés gólokat és remek egyéni villanásokat is lehetett látni a Barcelona–Chelsea rangadón, leginkább a rugdosódás és a vitatkozás jellemezte a 2–2-es döntetlennel záruló találkozót.
Didier Drogbának jól megy a Barca ellen, a két héttel ezelôtti Stamford Bridge-n szerzett gólja után kedd este a Nou Campban is betalált
Didier Drogbának jól megy a Barca ellen, a két héttel ezelôtti Stamford Bridge-n szerzett gólja után kedd este a Nou Campban is betalált
Álomszerűen kezdtek a katalánok, a szokásos tapogatózás helyett azonnal támadásba lendült a hazai gárda, és már a harmadik percben megszerezte a vezetést a portugál Deco pontos átlövésével. Ekkor még a futball dominált, a bekapott gól felrázta az angolokat, akik a szokott játékukkal ellentétben ezúttal meglepően támadólag léptek fel annak ellenére, hogy „papíron” csak a két fél előző meccsén győztes gólt szerző elefántcsontparti Didier Drogba szerepelt igazi csatárként a kezdőcsapatban.
Szinte követhetetlenül gyors volt a tempó, s számtalan szikrázóan kemény belépő tarkította a mérkőzést. Helyzetek is akadtak, előbb a brazil Ronaldinho bombázott fölé kecsegtető helyzetből az argentin Lionel Messi hibátlan előkészítése után, majd a Chelsea-nek volt két gólt ígérő lövése a holland Arjen Robben és a ghánai Michael Essien révén, de Victor Valdés mindkét próbálkozást hatástalanította.
Fordulás után a nagy iram mellett az események is felgyorsultak: előbb Frank Lampard lőtt „álomgólt” lehetetlen szögből, szinte az alapvonalról, aztán az éveken át a Chelsea-ben játszó, nyáron Barcelonába költöző izlandi Eidur Gudjohnsen szomorította egykori kenyéradóit, mielőtt a hosszabbításban Didier Drogba egálra hozta volna a rangadót egy parádés vendégtámadás végén.
Eközben többször is elszabadultak az indulatok, a brutális belépők, a reklamálások és a színészkedések „megmérgezték” a meccs légkörét. Természetesen mindkét fél a másikban látta a „bűnbakot”…
„Szégyenletes, hogy világklasszis futballisták nem a játékkal foglalkoznak, hanem arra törekednek, hogy a bírónál lapot provokáljanak ki az ellenfél számára. Lehet, hogy a Barca futballistái nem bírták el azt a nyomást, amely a meccs előtt rájuk nehezedett a két héttel ezelőtti, londoni vereség után. Félreértés ne essék, remek csapat a Barcelona, de az állandó reklamálás helyett foglalkozhattak volna inkább a futballal. Jobban tennék, ha nem vennék ennyire cinikusra a figurát” – nyilatkozta John Terry, a londoniak csapatkapitánya.
Frank Rijkaard, a katalán gárda holland vezetőedzője csalódott volt az eredmény miatt, de saját csapatát és az ellenfelet is dicsérte.
„Zörögtek a bokák, kétségtelen, óriási küzdelem volt. Alapvetően jól játszottunk, nagyon közel álltunk a győzelemhez. Hiába kezdtünk góllal, azonnal visszatámadtak, és nekünk estek. Kiváló együttes a Chelsea” – fogalmazott Rijkaard, aki a lefújás után berohant a pályára, és meglehetősen indulatos kirohanást intézett Stefano Farina játékvezető felé. „Csak megköszöntem neki a játékvezetést” – füllentette a holland a mérkőzés után…