Fontos Postás-siker

BÁLINT MÁTYÁSBÁLINT MÁTYÁS
2006.12.09. 00:38
Nagy lépést tett a legjobb négy közé jutás felé a női Bajnokok Ligájában a Postás-Matáv SE: az osztrák Linz AG Froschberg otthonában győzött 3:2-re, így a második helyen áll a tabellán.
A linziek az európai ranglistát vezető Liu Jia nélkül álltak ki, ám így sem könnyítették meg a magyarok dolgát: két meccs után döntetlen volt az állás, a legjobb osztrák, Li Qianbiang ellen pedig egyik Postás-játékos sem találta az ellenszert. Szerencsére azonban Jie Schöpp, Csang Jing-jing és Éllő Vivien is szállított egy-egy győzelmet. „Szoros, izgalmas mérkőzés volt – értékelt Asztalos István, a Róna utcaiak vezetőedzője. – A harmadik játékosok, Éllő Vivien és a cseh válogatott Iveta Vacenovska csatája volt a döntő. Mindketten sokat idegeskedtek, szoros szetteket vívtak, de a döntő pillanatokban Vivien koncentrált jobban. Ha ezt a találkozót elbuktuk volna, valószínűleg 3:1-re kikapunk, 2:1 után viszont már tudtam, hogy nem lehet baj. Kicsit érződött a fáradtság a lányokon, hiszen az elmúlt tíz napban öt mérkőzést játszottunk. Jól jön majd a szünet a január eleji, Kroppach elleni hazai meccs előtt, amely valószínűleg a továbbjutásról is dönt majd.”Eredmények a 20. oldalon