K. I.K. I.
2006.12.10. 01:21
Huszti Szabolcs térdre rogyott, a magyar légiós egy balszerencsés mozdulat miatt hetekig nem játszhat
Getty Images

Balszerencsésen indult a hét vége: pénteken a Hannoverben játszó Huszti Szabolcs az edzésen részleges térdszalagszakadást szenvedett, három-négy hétig biztosan nem futballozhat. Csapata nélküle csak egy pontot szerzett a Bielefeld ellen úgy, hogy mindkét gól egy percen belül született.

Amúgy is a gyors gólváltások napja volt a szombat a német élvonalban. Hannover mellett két pályán is megtörtént, hogy egy perc alatt mindkét csapat gólt szerzett.

A legrosszabbul a Frankfurt járt. A piros-feketék ellen a harmadik percben vezetést szerzett a Werder Bremen a brazil Naldo révén, amit a középkezdés után Marco Russ rögvest kiegyenlített. Aztán a dél-amerikai középső védő vezérletével – a légiós három gólt szerzett – hatot rúgott a Werder, amely ezzel megerősítette vezető helyét a tabellán.

Egy pillanatig – maximum kettőig – a Szélesi Zoltánt végig soraiban tudó Cottbus is bízhatott abban, hogy pontot szerez a Bayern München arénájában. A hazaiak Sebastian Schweinsteiger 25 méterről szerzett góljával vezettek egészen az 53. percig, amikor Steffen Baumgart egyenlített. Egy perccel később azonban Daniel van Buyten egy jól irányzott fejessel eldöntötte a mérkőzés sorsát.

A találkozón a Bayern fölényben játszott, ám a Cottbus kontrái mindvégig veszélyt jelentettek Oliver Kahn kapujára.

Szélesi Zoltánhoz hasonlóan a Mainzban Szabics Imre is végig pályán volt. Csapata némi szerencsével, egy perccel a lefújás előtt egyenlítve szerzett pontot a Mönchengladbach stadionjában.

Az élmezőnyhöz tartozó VfB Stuttgart nagyon nehezen győzte le a kiesés ellen küzdő Bochumot. A svábok csak a 87. percben tudták megszerezni a győzelmet jelentő gólt.

BUNDESLIGA, 16. FORDULÓ
Bayern München–Cottbus 2–1, G: Schweinsteiger (42.), Van Buyten (54.), ill. Baumgart (53.)
Eintracht Frankfurt - Werder Bremen 2–6 G: Russ (4.), Kirjakosz (81.), ill. Naldo (3., 31., 48.), D. Jensen (11.), Vranjes (86.), Diego (90.)
Hamburger SV–Nürnberg 0–0
Hannover–Bielefeld 1–1, G: Brdaric (68.), ill. Ndjeng (67.)
Mönchengladbach–Mainz 1–1, G: Demirtas (öngól, 17.), ill. Jovanovics (89.)
VfB Stuttgart–Bochum 1–0, G: Streller (87.)