Nem sikerült kifejezetten jól Márkus Tibor ciprusi fél éve: a támadó alig játszott csapatában, gólt csupán egyet rúgott, így nem meglepő, hogy klubot vált. Igaz, a szigetországban marad.
Márkus Tibor (középen) itthon kisebb sztár volt, ketten is vigyáztak rá, ám Cipruson már nem sikerült maradandót alkotnia
Márkus Tibor (középen) itthon kisebb sztár volt, ketten is vigyáztak rá, ám Cipruson már nem sikerült maradandót alkotnia
Kétezer-hat nyarán nyolc játékost igazolt a ciprusi bajnok Apollon Limassol, köztük a magyar élvonal évi góllövőlistáján 19 találattal második Márkus Tibort: a három cipriótával, egy-egy argentinnal és portugállal, valamint két iraki futballistával teljes nyolcas a csapat- és egyéni statisztikák szerint nem váltotta meg a világot. Tévedés lenne kizárólag az új fiúk nyakába varrni az őszi fiaskót, ettől függetlenül tény: alig valamivel túl az idény felén az Apollon hátránya 14 pont az APOEL-lel szemben, a címvédés felemlegetése leginkább haragos tekinteteket szül Limassol kék-fehér hívő kerületében.
Márkus Tibor az NB II-ben 37 gólig jutott, és tavaly is jól ment neki, ám ebben a szezonban már csak négy gólt szerzett, s egyet ebből Cipruson lőtt.
2004–2005 (NB II): 37 gól 2005–2006 (NB I): 19 gól 2006 (Ciprus): 1 gól
– A „majdnem” magyar gólkirály elvétve, csereként négyszer beszállva, mindössze ötvenkilenc percet játszott bajnoki mérkőzésen ciprusi klubcsapatában: személyes kudarcról, vagy a honi élvonal színvonalát illető újabb kínos visszajelzésről van szó? – Az előbbiről, habár az igazsághoz hozzátartozik, hogy nagyon kevés bizonyítási lehetőséget kaptam – felelte Márkus Tibor.
– Mert? – Nem tudom. Bánt, hogy nem számolt velem Bernd Stange, noha amikor beszélgettünk, folyamatosan biztatott. Nem értem a mellőzéstt, becsületesen dolgoztam, az edző egyszer sem jelezte, hogy elégedetlen lenne a munkámmal. Azt is nehéz megemészteni, hogy akkor kerültem végleg partvonalon kívülre, miután megszereztem első – és eddigi utolsó – gólomat az Apollonban.
– A Honvédnál nyilván a másodosztálybeli gólkirályságára és az előző évadban nyújtott teljesítményére emlékezve vetődött fel a neve. Hazajön? – Cipruson maradok – ha nem is az Apollonnál. A Honvéd-hírnek volt alapja, a menedzserem egyeztetett a kispesti tulajdonossal, és én sem akartam Limassolban maradni, de az Apollon elnöke kijelentette: csakis Cipruson belüli kölcsönadásról hajlandó tárgyalni. Pénteken dőlt el, hogy a következő négy hónapban a Digeniszben futballozom. Új csapatom a bentmaradásért harcol. Egyszerűen játszani akarok, ha így alakult, akkor a Digeniszben. Bízom benne, hogy sikerült bent tartani a klubot az első osztályban, és én is feltöltődöm.
– Anyagi szempontból nyilván megérte a szigetre szerződni; a létesítmények terén és a válogatott eredményeit tekintve is előttünk járnak a két évtizede még lesajnált ciprusiak – a bajnokságukról ellenben kevés szó esik. – A liga valamennyi résztvevőjére jellemző a harcos futball, a mérkőzések többségének irama meghaladja egy magyar bajnokiét. Technikailag nincs jelentős eltérés a két bajnokság között, taktikailag viszont még nálunk van az előny.
– Február elején négycsapatos tornára utazik a válogatott – Ciprusra. Ott lesz? – Ha a nemzeti csapat keretére céloz, akkor nem, nincs reális esélyem a kerettagságra sem.