Real Madrid – csúfos kudarc

Á. L.Á. L.
2007.02.05. 00:03
Ezredik bajnokiján lépett pályára a Real Madrid a Santiago Bernabéuban, ám fieszta helyett halotti tor jellegű hangulat uralkodott az arénában a lefújás után. A Levante először szerzett pontot a királyi gárda ellen – rögvest hármat.
Ruud van Nistelrooy kifulladt? A holland csatár képtelen segíteni a gödörben lévô Real Madridnak
AFP
AFP

Sétagalopp – madridi aspektusból.

Ezt sugallta a vonatkozó statisztika a kiesés elől menekülő Levante fővárosi fellépése előtt, hiszen akárhányszor került szembe a valenciai gárda bajnoki mérkőzésen a Real Madriddal, csúfos kudarcot vallott. Hét meccs – nulla pont. Az ősszel speciel hazai pályán kapituláltak a piros-kékek felettébb sima mérkőzésen (1–4), amely Ruud van Nistelrooy örömjátékát hozta, a tíz találattal házi gólkirály holland ugyanis mesterhármassal keserítette el a valenciai fanatikusokat.

A németalföldi ezúttal is helyet kapott a „blancók” kezdőcsapatában, ám a Santiago Bernabéu örömünnepre készülő közönsége nem a csatár trükkjeit csodálta, hanem – jobb híján – Álvarez Izquierdo játékvezetőt szapulta.

Maradjunk annyiban: nem véletlenül.

Azon alighanem egyetlen madridista sem kapta fel a vizet, hogy a fent nevezett úriember a 11. percben büntetőt ítélt a vendégek javára, hiszen Mahamadou Diarra úgy takarította el az olasz Damiano Tommasit a tizenhatoson belül, ahogy az a nagykönyvben meg van írva – a télen a Málagától igazolt Salvador Ballesta pedig nem hibázott. A szívbajt a baszk bíró későbbi baklövései hozták a szurkolókra: a fordulást követően Alexis derékon rúgta Raúlt, néhány perc múlva pedig Luis Manuel Rubiales koccintotta össze Van Nistelrooy bokáját (a tévedések elkerülése végett: a büntetőterületen belül), ám a játékvezetői síp mindkét esetben néma maradt.

A Bernabéuban ezredik bajnoki mérkőzését játszó Real ezzel együtt bőven megfordíthatta volna az állást – azonban a legnagyobb helyzetek is kimaradtak.

Nehéz eldönteni, a kilencven perc végeztével ki kapta a nagyobb füttyöt a madridi publikumtól: Álvarez Izquierdo, a Real balszerencsés futballistái, netán a hazai kispadon „sülő” Fabio Capello. A maestro dirigálása mellett ebben az idényben bajnoki összecsapáson harmadszor bukott orra hazai pályán a királyi gárda (korábban: Celta Vigo 1–2; Recreativo 0–3).

Ennyit a sétagaloppról.

Egyébként a lovin is ritkán jön be a papírforma – mint mostanság a Realnál.

Meccsről meccsre

Athletic Bilbao–Betis 1–2
A szezonban hatodszor kapott ki a San Mamésban a Bilbao, a Betis másodszor győzött Sevillától távol.
Celta Vigo–Gimnástic 1–1
A Celta október 15-e (hét mérkőzés) óta nyeretlen hazai pályán, az újonc Gimnástic ötödik pontját szerezte idegenben.
Santander–Getafe 1–0
A santanderi tendencia folytatódott: a Racing ötödször tartotta otthon a három pontot, és ezúttal is csupán egy góllal bizonyul jobbnak soros ellenfelénél.
Recreativo–Villarreal 2–1
Hiába birtokolta többet a labdát és lőtt többször kapura a tavalyi BL-elődöntős Villarreal, a Nuevo Colombino közönsége az ötödik hazai sikernek tapsolhatott.

PRIMERA DIVISIÓN, 21. FORDULÓ
  • Athletic Bilbao–Betis 1–2, G: Urzaiz (90. – 11-esből), ill. Robert (18.), Pancrate (76.)
  • Celta Vigo–Gimnástic 1–1, G: Oubina (50.), ill. Portillo (77.)
  • Santander–Getafe 1–0, G: Garay (7.)
  • Recreativo–Villarreal 2–1, G: Juanma (13.), Sinama-Pongolle (46.), ill. Tomasson (77.)
  • Sevilla–Real Sociedad 0–0
  • Real Madrid–Levante 0–1, G: Salva (11. – 11-esből)