Dupla norvég öröm

O. Z.O. Z.
2007.03.05. 00:13

Kettős norvég sikerrel ért véget Szapporóban az északisívilágbajnokság. A hagyományos záró számban, a férfiak 50 kilométeres, klasszikus stílusú sífutóversenyében OddBjörn Hjelmeset győzött a címvédő Frode Estil előtt. A 35 éves Hjelmesetnek ez az első egyéni aranyérme világbajnokságon. Több mint két óra után öttagú boly együtt kezdte meg a nagy hajrát, amelyből hamar kivált a két norvég, akik tökéletesen egyszerre fordultak rá a célegyenesre. A két veterán küzdelméből Hjelmeset került ki győztesen, mindössze 0.4 másodperccel megelőzve Estilt. Kettős sikerükkel a norvégok végeztek az éremtáblázat első helyén az elsősorban a női sífutóinak és az északi összetett versenyzőinek köszönhetően remeklő Finnország előtt. Meglepetés, hogy a németek csupán két aranyérmet szereztek, a svédek azonban lógó orral utaznak haza – egyetlen versenyszámot sem nyertek meg.