Elképesztő ez a rohanás

SZŰCS ANDRÁSSZŰCS ANDRÁS
Vágólapra másolva!
2007.04.06. 00:19
Címkék
Minimális előnnyel készülhet a keddi visszavágóra a Roma, amely meglepően nagy sebességgel kezdte a szerdai negyeddöntőt, s végül nyert is az egy órán át létszámhátrányban játszó Manchester United ellen. Egyöntetű azonban a vélemény: a második mérkőzés lesz a döntő a párharcban.

Igencsak lendületesen kezdett a Roma szerda este, az ugyanis nem szokványos, hogy a Manchester United már a legelső percben egy szöglet kivédekezésére sorakozzon fel, s aztán perceken át ki se jöjjön saját térfeléről. Márpedig most ez történt, az olasz együttes minden részfeladatot gyorsan végzett el

– erre jó példa az első gól előtti szöglet. A fehér mezes bekkek még csak fújtattak a kapu előtt, amikor Mancini már befelé szlalomozott. Más kérdés, hogy Cristiano Ronaldo is elképesztő tempóban közlekedett, ráadásul egészen a lefújásig, társaival együtt; Wayne Rooney például vagy hetven méteren át sprintelt az utolsó percben, miközben három bordó mezest hámozott le magáról. Kimondottan jó kondícióban van, ezt bizonyítja az is, hogy az MU három legtöbbet robotoló játékosa között volt, csaknem 11 kilométert futott, akárcsak a csendes jobbhátvéd John O’Shea és a nagyon jó teljesítményt nyújtó védekező középpályás, Michael Carrick. Odaát sem voltak rosszabbak a mutatók, sőt Mancini mellett Daniele De Rossi és Simone Perrotta is 11 kilométer körül teljesített.

Nem csoda, hogy a létszámelőny döntött. Paul Scholes amilyen zseniálisan diktálja a tempót, olyan ütemtelen belépőkre képes, ami egygólos vereséget hozott az angoloknak és egymeccses eltilást neki.

„Minden a visszavágón dől el, de azt hiszem, bizonyítottuk, hogy mi is a Manchester United szintjén vagyunk – mondta a Roma trénere, Luciano Spalletti.

– Kár, hogy nem tudtunk több gólt szerezni. Nagyon figyeltünk Cristiano Ronaldóra, két emberrel fogtuk, de egy kis helyhez jutott, és mindent kihozott a helyzetből, amit lehetett. A csapat kifejezetten jól játszott, még ha kettő egy után kicsit balszerencsés is volt a gólhelyzetekkel.”

A kopasz mester egyébként meglepődött, hogy Sir Alex Ferguson nem rendelte hátra minden emberét Paul Scholes piros lapja után: Cristiano Ronaldót tolta előre éknek, Ole Gunnar Solskjaer és Wayne Rooney pedig a két szélről próbálkozott kontrát indítani.

„Az egyenlítés előtt kontrolláltuk az eseményeket, és reméltem, nekünk kedvez majd, hogy Ferguson sok támadót hagyott fenn a létszámhátrány ellenére. Ám a mi támadóstílusunk szabad területeket eredményezett hátul, úgyhogy neki lett igaza. Figyeltem a partvonalnál, hátha elleshetek valamit, amivel közelebb tudok kerülni ahhoz, amit elért. Hogy én Fergusonhoz hasonlóan huszonegy évig legyek egy helyen, jelesül Rómában edző? Mindannyian az elmegyógyintézetben végeznénk, önökkel, újságírókkal együtt!” – tette hozzá Luciano Spalletti.

„Ahhoz képest, hogy tízen játszottunk tizenkettő ellen, ez nagyon jó eredmény – kritizálta a játékvezető produkcióját Sir Alex Ferguson (Herbert Fandel két éve a Porto elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőn Roy Keane-t állította ki). – Egész este nem ítélt

nekünk semmit. Scholes első sárga lapja jogos volt, a másodikat viszont egy jó bíró nem osztotta volna ki, csak éppen Cristian Chivu rábeszélte. A játékvezető azt mondta nekünk a kezdés előtt, ha bárki lapot akar kieszközölni az ellenfélnek, akkor ő maga kap figyelmeztetést, de nem ez történt. Ám elég tapasztaltak vagyunk ahhoz, hogy tudjuk, a hazai pálya nagy előny. Az évek során sok csapat jött előnynyel az Old Traffordra, de mi léptünk tovább. Ha rúgunk egy gólt, továbbjutunk.”

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik