A lövészet nem okozott különösebb meglepetést magyar szempontból. Vörös Zsuzsanna szokás szerint az élmezőnyben végzett, megalapozva ezzel az öszszetettbeli éremreményeket. A fiatal Tóth Adrienn is jól bírta a lövészettel járó idegi terheket, ő célzott a magyarok közül a legjobban. Füri Csillának ez a lyukas száma, ez Millfieldben sokszorosan igaz volt, hiszen az utolsó lett ebben a számban.
A vívóteremben mindez a visszájára fordult. Füri gyűjtötte be a legtöbb győzelmet, amivel visszakapaszkodott a középmezőnybe. Tóth Adrienn küszködött a felnőttvívómezőnnyel. Vörös második lett vívásban Füri mögött, és az élre álló brit Mhairi Spence mögött a második helyen várta az úszást, ahol tovább faragott a hátrányából, a lovaglás előtt kevesebb mint egy verőhibányira volt az éllovas Spence-től. Olimpiai, világ- és Európa-bajnokunk három szám utáni győzelmi esélye alapesetben nyilvánvalónak tűnt volna, de ősz óta lovaglásban balszerencse üldözi az amúgy a legjobb női lovasok közé tartozó Vöröst, rendre a versenyek lóállományának legrosszabb példányait sikerül kihúznia. Így Millfieldben is ez a szám tartogatta számára a legtöbb kockázatot.
A rossz széria nem tört meg, a lovaspálya és a négylábúak ezúttal sem hoztak szerencsét Vörösnek. Mindössze 536 pontot ért el. Tóth Adriennt Balaska Zsolt lovasedző biztonsági okokból nem engedte lovagolni, ugyanis egymást érték a bukások. A végelszámolásnál nem maradt magyar érdekeltség, a futást követően Füri a 24., Vörös a 27., Tóth pedig a 35. helyen fejezte be a Világkupa-viadalt. Győzött a brit Georgina Harland, aki remek lovaglásának és futásának köszönhetően a középmezőnyből tudott nyerni.