Itt az újabb MLSZ-ügy – és nem biztos, hogy a szövetség a Fradi keresetét egy kézlegyintéssel elintézheti.
Az FTC a jogtalan kizárásból fakadó anyagi károk megtérítése mellett azért is támadja az MLSZ-t, mert nem a sporttörvénynek megfelelően osztotta szét a klubok között a közvetítési jogdíjak értékesítéséből származó bevételt. A zöld-fehér klub álláspontja szerint a másodosztályba sorolás óta a Ferencváros labdarúgócsapata elvesztette főszponzorát (T-Mobile), és súlyos károkat okozott a közvetítési jogdíjak elmaradása is. A játékospiacon szintén romlott az FTC helyzete, jóval kevesebbet kapott a távozó futballistákért. A klub emellett nem vagyoni kártérítést is követel az MLSZtől, mivel megítélését jelentősen rontotta, hogy labdarúgócsapata 107 éves fennállása során először kényszerült az NB II-be. Mindezek fejében mintegy 200–400 millió forintos kártérítést vár a Ferencváros. Dr. Petró László, a Ferencváros jogásza szerint nem valószínű, hogy gyors döntés születik az ügyében. Kétségtelen, ez a 200–400 millió forint nagyon jól jönne az alapvetően üres Fradi-kasszába. A klub szinte máról holnapra él, a minimális bevételek miatt viszszafogottak a kiadások is: a futballcsapatot működtető zrt. vezetősége örül, ha a bevételekből futja a fenntartásra, a nevezési költségre vagy a munkabérekre. Míg korábban a havi kiadások meghaladták a 20 millió forintot, mostanra havonta csupán 15-16 millió forintot költenek, többnyire a béreket fizetik ki ebből az összegből. Húsz játékost, edzői stábot és a személyzetet számolva nem úgy tűnik, hogy a ferencvárosiak túl lennének fizetve.
Hogy miből származik bevétel, nehezen követhető, ám az biztos, hogy a múlt év végén üzletemberekből alakított konzorcium (amely 120 millió forinttal támogatta a csapatot) mandátuma lejárt, a hitelbe adott összeg pedig elfogyott. A Ferencváros szerencséjére még csordogál pénz a reklámbevételekből, a pályán lévő hirdetési felületek értékesítéséből, és több, külföldre eladott ifjúsági korú labdarúgó nevelési költségeiből is származik annyi jövedelem, hogy futja a kifizetésekre. Igaz, a tartozások visszafizetésére egyelőre gondolni sem lehet. A több éve fennálló adóssághalmazt csak a leendő új tulajdonos képes átvállalni, hiszen a zrt. összes tartozása meghaladja a 800 millió forintot. A hatalmas összeg azért nem rendítheti meg a leendő tulajdonost, hiszen aki pályázik, tudja: nemcsak 4.2 milliárd forintot kell letennie az Üllői úti ingatlanért, hanem meg kell vennie a zrt. részvényeit, működtetnie kell a labdarúgócsapatot, s ki kell fizetnie a tartozásokat – ez pedig együtt több mint nyolcmilliárd forint.
Nem csoda tehát, hogy az Üllői úton mindenki megváltóként várja az új befektetőt, ám egyelőre csak találgatni lehet, kinek a kezébe kerül a csapat és a stadion körüli terület. A korábban általunk is beharangozott brit Scarborough ingatlanforgalmazással és -befektetéssel foglalkozó holding képviselői előrehaladott tárgyalásokat folytatnak Rieb György elnökkel. A Ferencváros négymillió eurót, azaz egymilliárd forint előleget kért a britektől, s az összeg július 15-ig vélhetőleg megérkezik a Fradi számlájára. S ha az MLSZ elleni per is sikerrel zárul, végre nyugodt hónapok köszönthetnek a zöld-fehér klubra.