Izgalmas véghajrá

TŐSÉR NORBERTTŐSÉR NORBERT
Vágólapra másolva!
2007.08.07. 23:14
Címkék
A legtöbb edzőváltás a Mátracsoportban történt a bajnokság során, ugyanis a 14 együttesnél 24 szakember dolgozott. Az Erzsébeti SMTK azonban Menczeles Ivánnal kezdte el és nyerte meg a bajnokságot, úgy, hogy az utolsó fordulóban az elsőségéhez kellett a putnokiak hazai veresége is.

A bajnokság második felében hatalmasat javult a pestszenterzsébetiek teljesítménye, akik a negyedik helyről várhatták a tavaszi folytatást. Némi túlzással bravúros győzelemnek is minősíthetnénk a bajnoki cím megszerzését, ugyanis október közepén még az ötödik helyen szerénykedtek a piros-fehérek, ám a tavasszal két döntetlen mellett valamennyi ellenfelüket legyőzték. Ha kijár a dicséret a bajnoknak, megérdemli az elmarasztalást a Putnoki VSE, hiszen Koszta Péter játékos-edző együttese a télen még hat pont előnynyel állt a budapestiek előtt… Az utolsó fordulóban a Mezőkövesd elleni hazai fiaskó már nem maradt következmények nélkül, az együttes visszacsúszott a második helyre.

A végeredményt befolyásoló Mezőkövesd bronzérme cseppet sem meglepetés, ugyanis Vojtekovszki Csaba együttese a tavasszal csupán Balassagyarmaton kapott ki.

Zajlottak az események Turán is, hiszen a VSK-nál az a fura helyzet állt elő, hogy az idény közbeni edzőváltást követően az együttes eggyel rosszabb helyen végzett. A bajnokságot az Eszenyi Dénes, Véber György kettőssel a kispadon kezdték el a kéksárgák, és az őszi idény végeztével a harmadik helyen állt a csapat. Miután az edzőpáros és az elöljárók viszonya megromlott, a tavasszal mindössze öt fordulón keresztül irányíthatták a gárdát. Az utódnak megválasztott Berla Attila munkájával elégedettek, s meghosszabbították a szakember szerződését.

A középmezőnyt a Gyöngyösi AK-Ytong vezeti, amely a tavaszszal szerényebben teljesített ugyan Az FC Dabasnál ellenben valami nagyon nincs rendben, mivel a szezont Gálvölgyi Istvánnal kezdő gárda a második helyről várhatta a tavaszi folytatást, ennek ellenére a vezetők edzőt cseréltek. Az utód, Dajka László irányításával csupán négy győzelmet szereztek. A Dunakeszi Vasutas élete is eseményekben gazdag volt, hiszen a klubtól a fegyelmi bizottság idény közben nyolc pontot vont le, majd a fellebbezéseknek köszönhetően a bajnokságot követően (!) visszakapta. Az Ózdi FC és a Balassagyarmat VSE nyugodtabb körülmények között szerepelhetett, így a borsodiak, illetve a nógrádiak szinte észrevétlenül szerezték meg a nyolcadik, illetőleg a kilencedik helyet. A szezont követően aztán az ózdiak – közös megegyezéssel – csak elköszöntek Vígh Tibortól, aki a jövőben az NB II-es Szolnoki MÁV-Mondi szakmai munkáját irányítja.

Bár a 10. helyen zárt a Veresegyház, a télen kinevezett Koszta János büszke lehet csapatára. Az edző megbízatása csupán a szezon végéig szólt, ám távozását követően maradt Veresegyházán, és nem elképzelhetetlen, hogy 48 évesen ismét kapuba áll. A legtöbb edzőt foglalkoztató Maglód KSK Peller Gáborral kezdte el a bajnokságot, majd Domonyi István következett, míg a télen Goran Kopunovicsot nevezték ki vezetőedzőnek. A kiesést végül Metz Györggyel élték meg, aki szerb kollégájának gyakori távollétében többször is helyettesként ugrott be.

A Felsőzsolca VSC legnagyobb szerencséje, hogy a Nagykáta SE a tavasszal valamennyi bajnokiját elveszítette, így aztán a Zsolca megmenekült a kieséstől. A sereghajtó katasztrofális teljesítménye nem meglepő, hiszen az anyagi nehézségek miatt Fényes Károly gárdája ifjúsági játékosokkal, de becsülettel végigküzdötte a bajnokságot.

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik