Nagy a baj, hiszen Waltner Ró bert csapata a jövő héten idegenben kezdi a bajnokságot.
Az al-Dafra az al-Ain vendégeként lép pályára, és ismerve a támadó idei formáját – nyolcból nyolc gól hazai pályán – csak bízni lehet benne, hogy Waltner Róbert mégis sikeresen mutatkozhat be új csapatában. A ZTE támadója viszont még véletlenül sem szeretne ennyire előre szaladni, mint mondta, a néhány héttel ezelőtt meghiúsult norvég lehetőség sok mindenre megtanította.
„Ne haragudjanak, de amíg nem írom alá a szerződésemet, addig nem szívesen beszélek erről a lehetőségről – hárította el érdeklődésünket Waltner Róbert. – Habár a két klub már mindenben megegyezett egymással, sőt faxon én is megkaptam a szerződéstervezetemet, úgy döntöttem, amíg nem vagyok kint és nem írom alá a megállapodást, nem nyilatkozom az új klubomról. Egyszer már pórul jártam, még egyszer nem szeretnék. Egyelőre csak annyi biztos, hogy pénteken kell repülőre ülnöm, a megérkezésem után azonnal átesem az orvosi vizsgálaton.”
A két klub megállapodásában furcsa lehet, hogy Waltner Róbertet fél évre adnák kölcsönbe. Néhány héttel ezelőtt, amikor a norvég Tromsö ugyancsak ideiglenesen szerette volna igénybe venni a szolgálatait, a ZTE vezetői egyértelműen elzárkóztak ez elől, mondván, ha a csatár távozik, akkor azt végleg tegye. Dézsi Attila, a ZTE ügyvezetője viszont elmondta, a norvégok esetében is lett volna lehetőség a kölcsönadásra.
„A fél év lejárta után az araboknak opciós joguk lenne a csatár megvásárlására, így előfordulhat, hogy a nyáron végleg megválunk Waltner Róberttől – mondta Dézsi Attila. – Végül a norvégokkal is így egyeztünk volna meg, csakhogy az üzlet végül meglehetősen furcsa körülmények között kudarcba fulladt. Nem titok, a csatár távozásával a klub is rendkívül jól járt.”
Hogy mi vár Waltner Róbertre az Egyesült Arab Emírségekben? Megközelítőleg 40 fokos hőség, dúsgazdag klubok, európai szemmel is irigylésre méltó stadionok és nem mellékesen igen kemény hátvédek.
Arrafelé a klubok elnöki székében ugyanis milliárdos sejkek ülnek, nekik köszönhetően mostanra sokat változott a labdarúgás helyzete: amíg az elmúlt években a legtöbb labdarúgó csupán levezetni járt az Emírségekbe, immár igazi szakmai kihívás arrafelé futballozni. Brazilok, argentinok, horvátok, olaszok, portugálok mellett most már egy magyar futballista is az arab ország élvonalát választotta.
Sőt ha minden jól alakul, akkor a másodosztályban is lesz magyar támadó: a legutóbb Pakson futballozó Horváth Ferenc az elmúlt néhány napban – a legnagyobb titoktartás mellett – a Bani Yas Club vendégszeretetét élvezte, és szinte biztosra vehető, hogy ő is az Egyesült Arab Emírségekben folytatja pályafutását. Az élvonalbeli alDzsazira vezetőedzője Bölöni László, akitől megtudtuk azt is, hogy Waltner Róbert leendő klubja Abu-Dzabi harmadik számú csapatának számít, élén egy marokkói edzővel, soraiban pedig a hazaiakon kívül természetesen néhány brazil légióssal.