Lewis Hamiltonnak, a For mula–1 szuperújoncának az utolsó két versenyen megszerezhető 20 pontból négyet kellett volna begyűjtenie, hogy a száguldó cirkusz első újonc világbajnoka legyen. Ráadásul ő lehetett volna az első brit vbgyőztes 1996 óta. Az addigi 15 versenyen több mint hétpontos átlagot produkált, de ami rém egyszerűnek tűnt, Kínában és Brazíliában sehogy sem akart összejönni.
Két pontot szerzett, és a két viadallal a szezon vége előtt őt 17 pontos hátrányban követő Kimi Räikkönen lett a világbajnok.
Az angol labdarúgó-válogatottnak utolsó két Eb-selejtezőjén egyetlen pontot kellett volna szereznie, hogy kijusson a 2008-as kontinenstornára, és szorítania Izraelnek, hogy hazai pályán megverje az oroszokat. A selejtező során addig meccsenként átlagban 2.3 pontot gyűjtő „háromoroszlánosok” Oroszországba látogattak, majd fogadták otthon a tét nélkül érkező horvátokat. A legnehezebbnek tűnő feladatot teljesítette Izrael, ám Anglia képtelen volt összekaparni azt az egy pontot, így egyetlen futballnagyágyúként a tv-ben kell néznie a svájci–osztrák közös rendezésű tornát. Amúgy 1984 óta először rendeznek Eb-t az angol válogatott nélkül.
Skócia is az Eb-szereplés kapujában állt két meccsel a selejtezősorozat vége előtt, de az addigi, meccsenkénti 2.4 pontos átlaga dacára Grúziában és otthon az olaszok ellen is hoppon maradt. Elmaradt a bravúr, amelyet sokan már elkönyveltek, Skócia nem tudta kiejteni a francia, olasz duó valamelyikét – a világbajnoki ezüstérmes kétszeri legyőzése ellenére, elsősorban a grúziai bukás miatt, nem lehet ott az Európa-bajnokságon.
Nagy-Britannia labdarúgószövetségeinek válogatottjai közül Anglia és Skócia mellett Észak-Írország is csoportja harmadik helyén végzett (úgy, hogy otthon Spanyolországot, Svédországot és Dániát is legyőzte, de Izlandtól oda-viszsza kikapott…). Wales az egyetlen kivétel, igaz, John Toshack legényei abban a csoportban szerepeltek, amelyben a harmadik az Egyesült Királyságtól az 1921-es elszakadás óta független Írország lett...
Nagy-Britannia az év elején büszke lehetett arra, hogy London rendezheti meg a 2012-es nyári olimpiai játékokat, ám az idén több olyan esemény történt, amely miatt a fővárosiak úgy gondolják, inkább Párizsnak kellett volna adni a házigazdaszerepet.
Az olimpia hivatalos logóját június 4-én mutatták be, a bizonyos Wolff Olins által tervezett embléma azonban nemtetszést váltott ki a közvéleményből. Eleve felháborító volt, hogy az adófizetők pénzéből 400 ezer fontot (több mint 140 millió forintot) fizettek ki a tervezésért, de a látvány mindent alulmúlt.
A BBC internetes szavazásán a voksolók 83 százaléka adta a lehető legrosszabb osztályzatot a logóra, amelyről a Sun azt írta, hogy egy makákó is ötletesebbet tervezett volna. A fórumokon villámgyorsan elterjedt az a leírás, hogy az embléma Lisa Simpson rajzfilmfigurát ábrázolja, miközben térdre ereszkedve orálisan kielégít egy, az alkarjára „london” (kis L-lel!) feliratot tetováló hajléktalant. Az olimpia szervezőinek a logó felhasználásával készített kisfilmet le kellett venniük a játékok honlapjáról, mert többen epilepsziás rohamot kaptak az ártalmas effektek miatt.
A logó csak az első arcul csapás volt, a következő az Olimpiai Stadion, amelynek megépítését a pályázat 2004-es beadásakor 280 millió fontosra becsülték.
Miután 2005. július 6-án Londoné lett a játékok megrendezésének joga, újabb tervek és számolgatások készültek. Az ősszel aztán kiderült, hogy az első tervbe elfelejtették beleszámolni az adókat, az inflációt és a járulékos költségeket, így a 280 millió font (100 milliárd forint) valójában 496 millió (177 milliárd), azaz 77 százalékkal több, mint amennyivel először számoltak.