Hősies debreceni helytállás

BERECZKY ATTILABERECZKY ATTILA
2008.02.12. 22:59

Szegény embert még az ág is húzza. Tekintélyes a DVSC veszteséglistája, ám az már abszurd, hogy az anyai örömök előtt álló Orbán Annamária pótlására szerződtetett Temes Bernadett eltörte a kezét. A szurkolók átérezték az együttes nehéz helyzetét, s fantasztikus hangulatban kezdődött a csata. Hiába volt a lelátói segítség, a jó erőkből álló vendégcsapat hamar meglépett. A debreceniek a remek napot kifogó Benyáts Beatrix, Dagmara Stuparicová és Szűcs Gabriella vezérletével üldözőbe vették az ellenfelet. A macedón játékvezetők valamilyen rejtélyes ok miatt ezt nem nézték jó szemmel, sorra szórták ki a magyar játékosokat, miközben a brutálisan védekező brassói csapatból az első félidőben senki sem kapott kétperces büntetést. A 38. percben Szűcs találatával egyenlített a Loki (20–20), ám egy újabb remek román sorozat következett (29–25). Hét perc volt még hátra, amikor utolsó rohamra indult a Debrecen, s egy 5–0-s sorozatnak köszönhetően át is vette a vezetést. Ám a két sípmester újra közbelépett, következett az újabb magyar kiállítás, s a vendégek tíz másodperccel a vége előtt egyenlítettek. Így is dicséretet érdemel a hősiesen küzdő DVSC-Aquaticum, s bár a visszavágón kevés az esélye a továbbjutás kiharcolására, ezzel a játékkal elindulhat felfelé a csapat a januári mélypont után.