Tizenkét mérkőzés, három győzelem, egy döntetlen, nyolc vereség (a tizenegyespárbajban elbukott olasz Szuperkupa-döntőt is ideszámítva). Egy kiesőjelölt csapat mérlege fest így a szezon elején. Ehhez képest a Roma szerénykedik ilyen mutatókkal, ami azért is meglepő, mert a „farkasok” a szezon elején a scudettót célozták meg, még akkor is, ha az átigazolási időszakban Mancinit és Ludovic Giulyt is elveszítette, és egyelőre úgy tűnik, a helyükre szerződtetett játékosok nem tudják pótolni őket. Luciano Moggi, a Juventus egykori általános igazgatója (a vesztegetési botrány első számú vádlottja) az elhibázott játékospolitikában látja a kudarc okát, ennél azonban vélhetően mélyebb gyökerei is vannak az ügynek.
Kézenfekvő lenne az edzőváltás, amivel Luciano Spalletti mester is tisztában van.
„Most már kézzelfogható a kiesés veszélye, ott lebeg a Serie B réme a fejünk felett – mondta az elmúlt időszakban folyamatosan bírált, a drukkerek által Udinében is távozásra felszólított tréner. – Nem kétséges, az állásom, a megélhetésem a tét.”
Rosella Sensi, a Roma elnöke mindenesetre még nem szánta rá magát Spalletti kirúgására, egyelőre a játékosokat bünteti. (A szurkolók megtették ezt vasárnap is, a stadionban, majd az egyik római reptéren, a Fiumicinón is szidták a társaságot.) A tétmeccsen sorozatban elszenvedett negyedik vereség után az elnök asszony a trigoriai edzőtáborba vezényelte a keretet (bár egyesek szerint ennek biztonsági okai is voltak, hiszen Rómában a drukkerek miatt nem voltak garantáltak a békés feltételek), amelynek ott kell felkészülnie a szerdai, Sampdoria elleni bajnokira.
A Doria sem áll fényesen a szezonban (bár jobb gólkülönbségével megelőzi fővárosi riválisát), és beleillik a Reggina (3–0), Atalanta (2–0), Bordeaux (3–1) vonulatba. Ezen trió tagjait tudta 2008 őszén megverni a Roma. Ha szerdán nem bővül a csoport kvartetté, alighanem Spalletti csillaga is lehull.