Kemény dió a Nordhorn

S. J.S. J.
Vágólapra másolva!
2009.02.25. 00:33
Címkék

A férfi Bajnokok Ligája-küzdel mekből a KEK-be átkerülő PickSzeged várhatta a negyeddöntő keddi sorsolását, miután az előző körben elbúcsúztatta a Dunaújvárost. A sors úgy akarta, hogy a Szeged a nyolcaddöntőben öszszekerüljön egyik „ősi” ellenfelével, a Dunaferr SE-vel, amelyet – a jelenlegi erőviszonyok között – illet legyőznie. Más lapra tartozik, hogy az első meccsen kikapott, így a szegedi visszavágón kellett kiharcolnia a továbbjutást.

A szegediek sorsolás előtti kívánságlistáján hátul szerepelt az EHF-kupa-győztes Nordhorn, mert a továbbjutással inkább kecsegtető párharcot vívhattak volna valamelyik balkáni gárdával.

Igaz, nem bánták, hogy elkerülték a Valladolidot, amelyet a legkevésbé szerettek volna.

Lele Ambrus, a szegediek ügyvezető elnöke szerint az anyagi gondokkal küzdő, a Bundesligában 9. helyen álló Nordhorn kissé meggyengült az utóbbi időben, mert kénytelen volt eladni többek között Holger Glandorfot, Erlend Mamelundtot és az egykor magyar csapatokban is megforduló Peter Kukuckát, ám bőven maradt kiemelkedő tudású válogatott játékosa. Legjobbjai közé tartozik a 40 éves svéd kapus, Peter Gentzel, a horvát balszélső, Goran Sprem, a felvidéki balátlövő, Szűcs Csaba, a norvég beállós, Bjarte Myrhol (volt Veszprém) és a szerb beállós, Rasztko Sztojkovics. Az együttes szakvezetője 2003 óta a 45 éves svéd Ola Lindgren (világbajnok 1990-ben és 1999-ben, Eb-aranyérmes 1994-ben, 1998-ban, 2000-ben és 2002-ben), aki 1998-tól öt éven át a klub játékosa volt.

A nordhorni tréner a sorsolás után a dpa német hírügynökségnek elmondta, a Szeged a KEK egyik élcsapata, és nem kedvező, hogy fiatal, tapasztalatlan együttese összekerült vele. Reméli azonban, hogy március végéig visszatérhet a sérült Maik Machulla és Bjarte Myrhol.

A Pick továbbjutási esélyét jelentősen növeli, hogy a viszszavágót Szegeden játssza. Ha a Nordhornon átverekszi magát, jó esélye lesz a végső sikerre is.

A válogatott Schuch Timuzsin együttese, a Constanta a Valladoliddal, Buday Dániel csapata, a Schaffhausen a bosnyák Bosna Szarajevóval mérkőzik. A negyeddöntő első mérkőzését március 28-án vagy 29-én, a visszavágót egy héttel később rendezik.

Legfrissebb hírek

NB III: legyőzte és megelőzte az eddigi első Putnokot a Karcag

Labdarúgó NB II
22 perce

Ligue 1: a Lille továbbra is BL-esélyes, folytatta mélyrepülését a Toulouse

Francia labdarúgás
41 perce

Jó kezdéssel pontot szerzett Kazincbarcikán az Ajka

Labdarúgó NB II
52 perce

Kiállításokkal tarkított meccsen ért véget a Kisvárda győzelmi sorozata Gyirmóton

Labdarúgó NB II
53 perce

Tíz emberrel fordított a Békéscsaba a Szeged ellen

Labdarúgó NB II
53 perce

NB II: Aqvital FC Csákvár–Budafoki MTE

Labdarúgó NB II
54 perce

NB II: Soroksár SC–HR-Rent Kozármisleny

Labdarúgó NB II
58 perce

A Mezőkövesd nyerte a fordítások mérkőzését

Labdarúgó NB II
58 perce
Ezek is érdekelhetik