Aranyos szerb duó

F. Z.F. Z.
Vágólapra másolva!
2009.05.14. 22:45
Címkék

A szerb 19 éven aluli női utánpótlás-válogatott 2007 nyarán hazai közönség előtt nyert Európa-bajnokságot, s abban a csapatban együtt játszott Jelena Milovanovics és Maja Miljkovics. A center és az irányító játékkapcsolata már akkor is kitűnő volt, s a jövőben még tökéletesebbé lehet csiszolni, hiszen a sorozatban három bajnoki aranyérmet nyerő MKB-Euroleasing Sopron igazolta a kis karmestert. Az 1988. április 11-én Leszkovacon született játékos végigjárta a szamárlétrát a korosztályos válogatottakban, majd a szerb bajnokságban 2004-ben mutatkozott be a Dubocsica együttesében. Tehetségére felfigyeltek Európában is, két évvel ezelőtt a spanyol Celta Vigóhoz igazolt, s nem keltett csalódást, kezdőként 26 meccsen 8.4 pontot és két gólpasszt átlagolt. Eddigi legnagyobb sikere a már említett két évvel ezelőtti kontinenstornán elért aranyérem volt. A szakemberek szerint az a csapat a Szonja Petrovics (jelenleg Szpartak Moszkva)–Milovanovics–Miljkovics tengelyre épült, s akkor nem talált legyőzőre. A nyártól utóbbi kettő Sopronban játszhat, ami mérhetetlen örömöt szerez Török Zoltán ügyvezetőnek, aki úgy véli, Miljkovics mind korban, mind stílusban beleillik a zöld-sárgák klubfilozófiájába, s nagy reményeket fűznek a 175 centis játékmester szerepléséhez.

„Számomra hatalmas megtiszteltetés, hogy az Euroliga negyedik legjobb klubjában játszhatok. Óriási kihívás elé nézek, és rengeteg, remélhetőleg pozitív élmény vár rám új együttesemnél” – mondta Miljkovics.

Természetesen a soproniak „Jecája”, Jelena Milovanovics is boldog, hogy honfitársával és mint kiderült, barátnőjével mostantól nemcsak a nemzeti együttesnél, hanem a dolgos hétköznapokon is együtt kosarazhat.

„A sok együtt eltöltött év során jól összebarátkoztunk, nagyon aranyos lány, és óriási tehetség – vélekedett régi-új csapattársáról Milovanovics. – Azt hiszem, generációjának legokosabb, legképzettebb irányítója, remekül lát a pályán, szeme van a passzainak. Biztos vagyok benne, hogy gyorsan beilleszkedik a csapatba, és erősítést jelent. Külön örülök, hogy érkeztével Sopronban kialakulóban van egy nagy szerb család.”

Legfrissebb hírek

Szombati sportműsor: ETO FC Győr–Puskás Akadémia, ZTE–FTC, férfi kézi MK négyes döntő

Minden más foci
58 perce

Mohamed Szalah Liverpoolban marad; A Veszprémnek és a Szegednek is jókor jön a négyes döntő

E-újság
2 órája

Sportpacifikálás – Csinta Samu publicisztikája

Egyéb egyéni
2 órája

A liverpooli trónt választva – Smahulya Ádám jegyzete

Angol labdarúgás
2 órája

Hosszabbításban nyert a Panathinaikosz, véget ért az alapszakasz az Euroligában! – VIDEÓK

Kosárlabda
2 órája

Férfi vízi vk: magyar–görög és spanyol–horvát elődöntőt rendeznek

Vízilabda
2 órája

„A McLaren egy másik bolygón van" – a Ferrarit bosszantja a nagy hátrány

F1
2 órája

A Valencia egygólos győzelemmel megelőzte a Sevillát

Spanyol labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik