Általános iskolásként az atlétika volt Tóth Tímea kedvence, súlylökésben korosztályos országos versenyeken is jó eredményeket ért el. Amikor kiderült, hogy a kézilabdában is tehetséges, a zalaegerszegi Caola SE igazolta, itt látta őt először játszani Németh András edző, aki 1997-ben az FTC-be hívta. Két évvel később egy idényre kölcsönadták a Synergon SE Vácnak, majd Farkas Ágnes távozása után ő lett a BL-döntőig (2002) és EHF-kupa-győzelemig (2006) menetelő Ferencváros, illetve a válogatott egyik legjobbja. A nyolcszoros BEK- és BL-győztes Hypo NÖ-ben két évadot tötött, s az ősztől újra a nagy terveket szövögető Vác vezéregyénisége lehet.
Azt már hónapokkal korábban bejelentette, hogy elhagyja a Hypót, amely pedig a legtöbb játékosnak álmai csapata, s azt is hozzátette, hogy az osztrákoktól szintén hazatérő Németh András edzőt követve Vácra szerződik.
„Tudom, sokakat meglepett a döntésem, de elegem lett a légióséletből – mondta Tóth Tímea, aki meg is magyarázta kijelentését. – Az első évad maga volt a csoda. Remekül éreztem magam, csak a kézilabdával kellett foglalkoznom, pontosan kaptam tisztes fizetésem, a csapat sikert sikerre halmozva bejutott a BL-fináléba. Ki akarhat ennél többet? A második idényre azonban sok minden megváltozott. A Hypo vezetői és a társak erről alig tehettek, a klub, a csapat és a körülmények továbbra is kifogástalanok voltak. Nekem azonban már az olimpián sem ment úgy a játék, ahogyan szerettem volna, aztán az ősszel megbetegedtem, és sokáig tartott a felépülésem. A formámat nehezen nyertem vissza, ezért a válogatottban sem vállalhattam feladatokat. A légiósvarázs elmúlt, a kevés tétmeccsbe, a mérkőzéshiányba belefásultam. A tavasz már csak küszködéssel telt. Erősödött a honvágyam, haza kellett térnem.”
Ezután érthető, hogy főleg magyar klubok ajánlatain gondolkodott, s végül a Vác mellett döntött. Nemcsak azért, mert Németh András is „ideigazolt” a Hypóból, de azért ennek is volt szerepe a választáskor.
„Fontos szempont volt, hogy Budapesthez közeli csapatot találjak, mert szeretnék végre az új lakásomban élni – folytatta az átlövő. – Németh András elmondta a terveit, s azt kérte, gondolkodjak el a váci igazoláson. Közben meghallgattam más ajánlatokat is, de a Vácé látszott a legkedvezőbbnek, legmegbízhatóbbnak, ami a mai világban nagyon fontos.”
Egyéves szerződést írt alá, de a remélt sikeres évad után bizonyára hosszabbít, ha ő és a klub vezetői elégedettek lesznek.
„A bajnokságban a négybe jutás lesz a célunk, és ezt el is tudjuk érni – bizakodott Tóth Tímea. – A klubigazgatóként és menedzserként is dolgozó Németh András fáradozásainak első gazdasági és szakmai eredményei máris látszanak. Érdeklődik csapatunk iránt a Dunakanyar régió több cége, emellett a játékoskeret építése is ígéretesen alakul.”
A válogatott keretnek újra tagja Tóth Tímea, akiben rendületlenül bízik Imre Vilmos kapitány.
„Motivál, és lelkileg is jót tesz, hogy a júniusi világbajnoki selejtezőkre keddtől együtt készülhetek régi társaimmal – folytatta. – A kapitánnyal már a tavalyi Európa-bajnokság előtt megbeszéltem, hogy csak akkor térek vissza a keretbe, ha a sorozatterhelésre egészségileg és a formámat tekintve is alkalmas leszek. Legutóbb a pekingi olimpián viseltem a címeres mezt, és hiszem, hogy kijutunk a decemberi vébére, vagyis visszatérhetek Kínába.”