A várakozásoknak megfelelően az Egyesült Államok és Honduras jutott tovább az első két negyeddöntőből Észak- és Közép-Amerika, valamint a karibi térség szövetségének (CONCACAF) bajnokságán, az Arany-kupán.
A házigazda Egyesült Államok több mint negyven éve nem játszott mérkőzést Philadelphiában (Izrael, 0–4, 1968), talán ezért is váltottak jegyet több mint 30 ezren Panama elleni negyeddöntőjére. Dacára annak, hogy Brian Ching személyében mindössze egyetlen rendszeresen válogatott futballista lépett pályára az amerikaiaknál, fölényük meggyőző volt – igaz, a győztes gólra a hosszabbítás feléig várniuk kellett. Az egyik védelmi kihagyást kihasználó Blas Pérez révén Panama szerzett vezetést, ezt Kyle Beckerman hatalmas bombával válaszolta meg (első gólját szerezvén a válogatottban), míg a győztes találatot az egykor a Manchester United korosztályos csapataiban is megforduló, ezúttal csereként beálló Kenny Cooper érte el a büntetőpontról. A végén a panamaiak elvesztették a fejüket, a reklamáló Felipe Baloy piros lapot kapott, és a mexikói játékvezetők menekülni kényszerültek.
A másik találkozót is egy tizenegyes döntötte el, az tényleg vitatható volt, azonban a kanadaiak mindhiába tiltakoztak, a bíró szerint Paul Stalteri hátulról lökte az ollózó Walter Martínezt. Utóbbi magabiztosan értékesítette a büntetőt. A lefújás után a hondurasiak hazájuknak ajánlották a győzelmet, eszközül a néhány héttel ezelőtti államcsínyt követő békés politikai rendezéshez. „Mindnyájunknak van családja odahaza…” – érzékeltette a magukkal cipelt lelki teher nagyságát a hondurasi zászlót góljánál hosszasan csókolgató Martínez.
A csütörtöki elődöntő már a második Egyesült Államok–Honduras mérkőzés lesz az idei Arany-kupán: a csoportkörben Ching és Santino Quaranta hajrábeli góljával az amerikaiak győztek 2–0-ra.