Fotó: Action Images (archív)
Forlán manchesteri időszaka nem a legsikeresebb volt
Fotó: Action Images (archív)
Forlán manchesteri időszaka nem a legsikeresebb volt
Az összeállítás ihletője bizonyos Chris Iwelumo. A skót csatár a norvégok elleni meccs 64. percében – ahogy mondani szokás – kihagyta a kihagyhatatlant.
A napvilágot Coatbridge-ben meglátó labdarúgó öregkorában minden bizonnyal élete egyik legszebb napjaként emlegethette volna a „vikingek” elleni világbajnoki selejtezőt, ha nem puskázza el 2, azaz kettő méterről a világ legnagyobb ziccerét.
Tudniillik Iwelumo harmincévesen manapság ért fel a csúcsra. Az angol másodosztályú bajnokságban a Wolverhampton színeiben öt találkozón hat gólt hintve kezdte az idényt. George Burley, a skótok szövetségi kapitánya pedig felfigyelt erre, és bizalmat szavazott neki a norvégok ellen.
Hogy a kihagyott helyzet okoz-e törést a pályafutásában, egyelőre nem tudni. Mi mindenesetre adnánk neki egy második esélyt, hiszen ennél csak jobb jöhet…
Hogy néha a legnagyobbakat is utoléri a végzet, arra Diego Forlán a két lábon járó példa. Forlán nem arról ismerszik meg, hogy eltékozolja a kínálkozó lehetőségeket, hiszen a spanyol bajnokságban a leglehetetlenebb helyzetekből is betalált már. Nos, annak idején – még 2003 nyarán, a Manchester United színeiben – ő is kihagyta azt, ami után még a „blasz négyes” focistákat is legalább egy évig cikizik…
Az uruguayi csatár öt méterről nem találta el a hétméteres kaput, ezzel a feledés homályába taszítva a Juventus cserekapusának, Antonio Chimentinek szintén „évtizedes” jellegű hatalmas hibáját, amelyet az mindössze néhány századmásodperccel korábban követett el. Valószínűleg ez volt az új ezred labdarúgóbakikkal leginkább terhelt másodperce…
Robert Pires is beírta magát a labdarúgás történelemkönyveibe. Igaz, a francia világbajnok játékos méltatását nem a Manchester City elleni 2005-ös angol bajnokin elvégzett büntetőjével fogják kezdeni. Piresnek nem sikerült az állított labdába belerúgnia, és lekészítenie azt az érkező Thierry Henrynak. A labda minimálisan elmozdult, így a tizenegyes elvégzettnek számított. Amúgy később a 73. percben „elvégzett” tizenegyesen röhögött egész Anglia, még az „ágyúsok” drukkerei is – a mérkőzést az Arsenal nyerte meg 1–0-ra, Robert Pires 61. percben lőtt büntetőgóljával…
Eidur Gudjohnsen alighanem élete legnagyobb szólóját hajtotta végre, és Barcelonában ma is ez jutna az emeberek eszébe az izlandiról, ha Ludovic Giuly nem lő az üres kapu mellé...
Hogy ne csak a közelmúlt bakijait tekintsük, itt van Júlio Cardenosa elrontott helyzete. Az idősebb spanyol szurkolóknak valószínűleg még ma is nehezükre esik visszagondolni az 1978-as vb brazilok elleni csoportmeccsére. Ha Cardenosa nem hagyja ki az óriási lehetőséget, akkor a selección jutott volna tovább, nem Brazília.
Az egykor a Deportivo La Corunában is megforduló uruguayi Sebastián Abreu a San Lorenzo színeiben nevettette meg a szurkolókat, amikor ahelyett, hogy az üres kapuba gurított volna, elesett a labdával együtt a tizenhatoson belül…
És hogy a legnagyobbak sem hibátlanok, azt Pelé Uruguay ellen kihagyott helyzete bizonyítja. A brazilok élő legendája az egyik legemlékezetesebb csele után gurított a kapu mellé.
De néha egy elpuskázott lehetőséget ki lehet javítani – egy reklámfilm erejéig…