Fotó: Reuters
Ha tervek megvalósulnak, aligha lehetne egy könnyed 100 milliós ajánlattal kopogtatni egy játékosért
Fotó: Reuters
Ha tervek megvalósulnak, aligha lehetne egy könnyed 100 milliós ajánlattal kopogtatni egy játékosért
Az EU-országok sportminiszterei már az ősszel lépéskényszerben érezték magukat, ám akkor úgy döntöttek, egyelőre beérik azzal, hogy nyomást gyakorolnak a nemzetközi futballt irányító szervezetekre (FIFA, UEFA).
Az EU újbóli aktivizálódásának hátterében az unión kívülről érkező befektetők látszólag felelőtlen költekezése, elsősorban az arab kézben lévő Manchester City játékospiaci nyomulása áll.
A Reuters hírügynökség értesülései szerint a mostani tárgyalások az – egyebek mellett a Manchester Unitedet, a Real Madridot és a Milant tömörítő – Európai Klubszövetség (ECA) előterjesztéséről folynak.
E szerint a klubok bevételük legfeljebb 51 százalékát költhetnék játékosvásárlásra és -bérezésre. A tavaly alakult szervezet meghatározná azt is, mi számít bevételnek: csupán a jegyeladásból, a szponzoroktól, az ajándéktárgy-kereskedelemből és a televíziós jogdíjakból befolyó összegből lehetne költeni – a tulajdonosok tőkeemeléséből, beruházásaiból nem. Az esélyegyenlőség jegyében a kisebb klubok átmeneti mentességet élveznének.
„Egyre többen vélik úgy, hogy hosszú távon a klubok képtelenek ilyen körülmények között létezni” – jellemezte a helyzetet egy ECA-illetékes.