UEFA Futsal Cup: kapushibák és -gól, kazah ünnep a döntőben

2013.04.28. 20:43
A kazah Kajrat Almati nyerte meg az UEFA Futsal Cupot, a férfi futsalosok legrangosabb európai klubtrófeáját, miután a tbiliszi fináléban 4–3-ra legyőzte a Dinamo Moszkvát.

A Kajrat kezdte némileg aktívabban a finálét, ám az Alekeszej Popov irányította Dinamo-védelem állta a sarat, a játékrész közepén egy pillanatnyi kihagyás után mégis előnybe került a kazah csapat. Alexandre Moraes lőtt éles szögből, a labda megpattant Popov lábán, és a hálóban kötött ki. A szünet előtt jött az egyenlítés, Szergej Szergejev lapos lövése talált utat a hálóba, így 1–1-gyel fordultak a felek.

A második félidő elején aztán Popovnak ismét kellemetlen pillanatokat kellett átélni, Léo passza után Léo Santana tréfálta meg éles szögből a beadásra számító kapuvédőt, akinek ezúttal nem a lába között, hanem a keze mellett ment el a néhány centire az alapvonaltól meglőtt labda, és a kapu rövid oldalában kötött ki. A Dinamo Moszkva ezt követően próbálta átvenni az irányítást, ami viszont lehetőséget adott a kazah csapatnak a kontrákra, és egy tökéletesen kijátszott akció végén Fumasa passzolhatott az üres kapuba.

A hajrá azonban még csak ezután következett: a Dinamo már nyolc perccel a meccs vége előtt levitte a kapusát, amit a másik hálóőr, Higuita használt ki, és egy pattogós lövéssel bevette az üres kaput (4–1). Az ünneplés után nem sokkal a brazil kapuvédőnek is jutott a keserű pirulából: újra a gólszerzéssel próbálkozott, ám lövése lepattant Cirilóról, és a kapu bal alsó sarkában kötött ki.

A Dinamo óriási hajrát nyitott, Tatú újabb gólt szerzett, így már csak egy gól hiányzott a döntetlenhez a moszkvaiaknak, és a kazahokon hatalmas volt a nyomás, de egy láb mindig odaért blokkolni, kétszer pedig a kapufa is kisegítette a Kajratot, amely Kazahsztán első UEFA-trófeáját szerezte!Popov lábán, és a hálóban kötött ki. A szünet előtt jött az egyenlítés, Szergej Szergejev lapos lövése talált utat a hálóba, így 1–1-gyel fordultak a felek.

A Dinamo óriási hajrát nyitott, Tatú újabb gólt szerzett, így már csak egy gól hiányzott a döntetlenhez a moszkvaiaknak, és a kazahokon hatalmas volt a nyomás, de egy láb mindig odaért blokkolni, kétszer pedig a kapufa is kisegítette a Kajratot, amely Kazahsztán első UEFA-trófeáját szerezte!

A 2007-es győztes Dinamo Moszkva tavaly után idénis vereséget szenvedett a fináléban (egy éve a Barcelonától kapott ki 3–1-re).