Ligue 1: Cavani-dupla, óriási bakik, már a PSG sem hibátlan

2015.09.11. 22:36
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 5. fordulójának nyitó mérkőzésén a címvédő Paris Saint-Germain hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Bordeaux-val, így már nincs hibátlan csapat a 2015–2016-os szezonban.

A 27. percben eldőlt, hogy a PSG sorozatban a 16. bajnoki meccsén is betalál, miután a Cedric Carrassóról csúnyán kipattanó labdát Edinson Cavani a léc alá zúdította (1–0).

Alig az első félóra után jött a válasz, Henri Saivet közeli fejesénél Kevin Trapp nem tudott időben reagálni, és róla a kapuba pattant a labda (1–1).

Szinte rögvest jött az újabb találat, Cavani ezúttal szabadrúgásból volt eredményes – ez egyébként 2013 márciusa óta először jött össze neki (2–1).

A 77. percben Saivet megkapta második sárga lapját is, így megfogyatkozott a Bordeaux, de ez sem szegte a vendégek kedvét! Két perccel később ugyanis ismét betaláltak, igaz, az első gólhoz is csak asszisztáló Trapp hathatós segítségére volt ehhez szükség, a hazaadással addig bíbelődött, míg Vahbi Hazri elcsente és az üres kapuba lőtt (2–2).

Újabb gól már nem született, a Bordeaux így megmentett egy pontot, igaz, sorozatban a hetedik idegenbeli bajnokiján is nyeretlen maradt ennek ellenére is.

Érdekesség, hogy a PSG január 18. óta csupán egyszer kapott ki, pont a Bordeaux-tól; és most sem sikerült a párizsiaknak győzedelmeskedniük.Edinson Cavani a léc alá zúdította (1–0).