A CIES a játékosokért kifizetett összegekből vonta ki részletes elemzések segítségével becsült piaci értéküket, és az így kapott értékeket hasonlította össze. A cég januári átigazolási piac 49 topligát érintő játékosmozgását vizsgálta meg, ebből 34 esetben volt a kifizetett összeg és a becsült érték közötti különbség kétmillió eurónál kisebb.CIES a játékosokért kifizetett összegekből vonta ki részletes elemzések segítségével becsült piaci értéküket, és az így kapott értékeket hasonlította össze. A cég januári átigazolási piac 49 topligát érintő játékosmozgását vizsgálta meg, ebből 34 esetben volt a kifizetett összeg és a becsült érték közötti különbség kétmillió eurónál kisebb.
Az előző öt év 11 átigazolási időszakához viszonyítva a futballpiac inflációja 28 százalékos volt januárban.
Aki követte az átigazolási szezon utolsó napjait, annak minden bizonnyal nem meglepő, hogy a vizsgálat szerint az Atlético Madridot elhagyó Jackson Martínezért kifizetett összeg esetében találták a legnagyobb kilengést. A kolumbiai válogatott csatárért 42 millió eurót fizetett a kínai Kuangcsu Evergrande, de piaci értéke csupán 18.2 millió.
Vélhetően attól sem fog senki hanyatt esni, hogy a lista második helyén álló játékosa is Ázsiában kötött ki. Ramires már nem a Chelsea, hanem a Csiangszu Suning brazilja, piaci értékét 10.8 millió euróval fizették túl.
Kína után a kiesés elől menekülő PL-klubok következnek a túlárazott játékosok toplistáján, de az olasz bajnokságot vezető Napoli is majd' ötmillió euróval többet adott ki Alberto Grassiért, mint az olasz középpályás piaci értéke.
A CIES szerint a vevők oldaláról a Newcastle United kötötte a legjobb üzletet, amikor Jonjo Shelveyért piaci értékénél (30.9 millió) 15 millió euróval fizetett kevesebbet a Swansea-nak. Kiemelkedően jó vásárnak számít még Mario Suárez, aki a Fiorentinától a Watfordhoz került, és Augusto Fernández, aki a Celta Vigo mezét cserélte el az Atlético Madrid szerelésére.