A 48 csapatos torna helyszínéről egy nappal az oroszországi vb rajtja előtt döntött a FIFA kongresszusa, amelyen mind a 211 tagországnak egy szavazata volt. Végül 199-en voksoltak, a közös amerikai pályázat 134, Marokkó 65 szavazatot kapott. A magyar szövetség szintén a közös amerikai pályázatra adta le a voksát – a teljes lista itt megtekinthető.
Az Egyesült Államok 1994-ben, míg Mexikó 1970-ben és 1986-ban adott otthont futball-vb-nek, miközben az ezúttal is alulmaradó Marokkó korábban négyszer (1994, 1998, 2006, 2010) pályázott, de egyszer sem nyert.
Az észak-amerikai kandidálás szerint 16 város 16 stadionjában (ebből tíz található az Egyesült Államokban) lesznek a meccsek. A stadionok között ott van a mexikói Azték Stadion, amely már két vb-döntőnek is helyszíne volt, vagy a Los Angeleshez közeli Rose Bowl, amely 1994-ben játszott főszerepet a nemzetközi futballban.
A közösen pályázó három amerikai ország nevében Carlos Cordeiro, az Egyesült Államok labdarúgó-szövetségének első embere korábban elmondta, ez lehet „minden idők legsikeresebb világbajnoksága”, rekord nagyságú, 11 milliárd dolláros várható profittal.
A 2026-os világbajnokság lehet az eddigi leghosszabb torna, 80 meccset játszanak le körülbelül 34 nap leforgása alatt. A 48 csapatot 16 csoportba sorolják, s 32 együttes jut a kieséses szakaszba.
A tervek szerint 60 találkozónak ad otthont az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó három-három városában egyformán tíz összecsapást bonyolítanak le. Nyitó mérkőzést mind a három országban rendeznek. A döntőre Dallas, Los Angeles és New York pályázik.
A korábbi világbajnokságokon megszokott, hogy a rendező ország automatikus résztvevője a tornának. A 2026-os világbajnokság esetében később dönt a FIFA arról, hogy Kanada, az Egyesült Államok és Mexikó alanyai jogon részt vehet-e az eseményen.