SZLOVÁK FORTUNA LIGA
10. FORDULÓ
Skalica–Dunaszerdahely 1–1 (0–0)
Szakolca, Szakolcai Városi Stadion, 2405 néző. Vezette: Smolák
Skalica: Junas – Cögley (Václav, 84.), Blazek, Podhorin, Cernek (Hurtado, 89.) – Martin Nagy, Holly (Potoma, 69.), Fábry (D. Baumgartner, 69.) – Vlasko, Hasa (Sebeta, 84.), Yao. Vezetőedző: Juraj Jarábek
DAC: Petrás – Alex Pinto, Brunetti, Muhamedbegovics, Andzouana – Veselovsky (Kalmár Zs., 74.), Fazlagics, Kácer – Blackman (Szánthó, 74.), Krsztovics (Nicolaescu, 90+1.), Ramadan (Gavrics, 61.). Vezetőedző: Adrián Gula
Gólszerző: D. Baumgartner (90.), ill. Kalmár Zs. (83.)
ÖSSZEFOGLALÓ
A múltheti Nagymihály elleni találkozóhoz képest Szakolcán a DAC összeállításából hiányzott Kalmár Zsolt és Szánthó Regő, helyettük Cesar Blackman és Enis Fazlagics játszottak.
Mint várható volt, DAC-mezőnyfölény jellemezte a találkozó első perceit. A vendégek járatták a labdát, de csak nagyon nehezen jutottak át a hazai szilárd védelmen.
Először negyedóra játék után veszélyeztettek, ekkor Nikola Krsztovics több emberen megpattanó lövése a kapufát találta el. Ezután Kácer próbálkozását fogta a hazai portás, majd a másik oldalon az ex-DAC-os Andrej Fábry küldött két erős lövést a vendégek kapujára.
Az egyiket fogta Samo Petras a másik mellé ment. Fél óra játék után egy gyors ellenakció után Ammar Ramadán a labdát csak az oldalhálóba küldte. Ezután a játékvezető lefájhatta volna az első félidőt. Rengeteg pontatlanság, csak elképzelés nélküli játszadozás.
A második félidő egy nagy hazai helyzettel kezdődött, Jan Vlasko próbálkozása a felső lécet súrolva hagyta el a pályát. ,,Gólt kéne rúgni,” kiabálták a vendégszurkolók, de a dunaszerdahelyiek továbbra is gyengén muzsikáltak.
Egy óra játék után pályára lépett a Fradiból érkező Zseljko Gavrics is, de ő sem tudott változtatni a játék képén. A 70. percben csak Petrás kapusnak köszönhetően nem szerzett gólt a Szakolca, Hasa közeli fejesét hárította bravúrral.
Ezután Gula mester pályára küldte Kalmárt és Szánthót. A dunaszerdahelyi csapatkapitány számára a mai találkozó a 100. bajnoki meccse a szlovák élvonalban. Góllal ünnepelte meg ezt a jubileumot, amikor a 83. percben egy lecsorgó labdát vágott a kapuba. Az utolsó percben azonban a hazaiak Baumgartner révén egyenlítettek. 1–1
PERCRŐL PERCRE
85. perc Nagy hazai mezőnyfölény.
A mai Kalmár 100. szlovákiai bajnokija.
Krsztovics nem érte el a beadást, amely egy hazai bekkről a lehető legjobb helyre csorgott.
80. perc YAO! Lő két védő közül a kapu mellé.
77. perc Yao az ötös előteréből a kapu mellé lövi a Petrás által eléütött labdát.
75. perc Szánthó emel a hazai kapu elé egy szabadrúgást, Pinto fejese azonban elhal a hazai kapus, Junás keze között.
70. perc Helyzet! Cögley beadása után Hasa közeli fejesét óriási bravúrral védte Petrás kapus!
A hivatalos nézőszám: 2405.
65. perc Blackman a bal oldalról betör a 16-oson belülre, de szerelik, majd Fábry lő jobbal a 16-os elől a jobb alsó mellé.
59. perc Cögley megy el a jobb szélen, jobbal középre ad, érkezik Hasa... de a kapu mellé fejel.
Vlasko egykori felcsúti, ott 9 meccsen 5 kanadai pontig jutott, 418 játékperc alatt.
54. perc Yao remekült tálal Vlasko elé, aki 10 méterről fölé lő, de a labda súrolta a felső lécet!
51. perc Nagy jobb oldali szögletét kifejeli az ötösről Brunetti. Előtte éppen ő lépett bele Yao ballábas, 16-oson belüli lövésébe.
50. perc Blackman rosszul veszi le az ötös előterében Veszelovsky bal oldali beadását, pedig ziccerbe került volna.
47. perc Yao középtávoli lövése kapuscsemege.
47. perc Kácernek odalép a 16-oson belül, Blackman passza után Cernek!
Egy kis örökmérleg: 3 meccs, 1-1 sikerrel, 4-4 rúgott góllal.
E párharc legjobb góllövője:
Erik Pacinda 3
44. perc Fazlagic megy hátra jókor, és véget vet egy Yao, Cernek akciónak a 16-oson belül.
41. perc Kácer szereli a veszélyesen meginduló Hollyt, majd két vendégszöglet jön. Az első rossz... a második is.
33. perc Mezőnyharc, hazai fölénnyel.
Martin Nagy 2017-től egy idényt a Győrben játszott.
29. perc Veselovsky jobblábas beadása kapuscsemege, majd egy gyors vendégakció után Krsztovics balra teszi a labdát, de Ramadan 10-rol csak az oldalhálót találja el!
23. perc Az előbb Fábryról pattant elé a labda, most a hazai karmester passzol... Nagy meg kissé jobbról a hosszú sarok mellé lő.
22. perc Nagy középtávoli, jobblábas, lapos lövését fogja a jobb sarok előtt vetődve Petrás.
22. perc Az első hazai próbalkozas, az exszerdahelyu Fábry 18-méteres próbálkozását kiüti Petrás.
18. perc Kácer próbál szerencsét 20-ról, de fogja a labdát Junas. Előtte Krsztovics passzát blokkolta Nagy.
16. perc Muhamedovic bátor becsúszással menti a 16-oson belül Hasát... tovább!
15. perc KAPUFA! Veselovsky passzát a kapufára vágja Krsztovics némi kavarodás után, nyolc méterről. Több emberen is irányt változtatott a labda, majd a bal oldali kapufáról kifelé pattant a labda.
12. perc Fazlagic távolija távolról sem jó.
10. perc Blazek és Ramadan összecsap, de nincs 11-es.
Krsztovics: a Crvena zvezdától tavaly 400 ezer euróért vett támadó 15 meccsen 11 gólnál jár az idényben.
9. perc Krsztovics pár jó csel után éles szögből a kapusba lő.
5. perc Holly beadását elcsípi az érkező Fábry elől Petrás kapus. Veszelinov Dániel ma is kispados.
Egyelőre a DAC a kezdemenyezőbb, de helyzete nincs.
Yao elefántcsontparti, balszélső.
2. perc Krsztovicsot szereli a 16-oson belül a visszafutó Yao, Pinto jobb oldali beadását meg elfejeli Krsztovics elől Podhorín.
Felhős idő, 20 Celsius-fok, jelentik a helyszínről.
Fotók: Duducz Tibor
A DAC-ot irányító Adrián Gula vezetőedző munkáját segítő Borbély Balázs az elmúlt években a Ferencvárosnál dolgozott, ő ezt mondta Zseljko Gavricsról: „Fiatal, tehetséges és gyors játékos, nagyszerűen cselez, profi mentalitás jellemzi. A Ferencváros második csapatánál néhány meccsen irányítottam őt is, mindig örömmel futballozott.”
A 21 esztendős futballista a klubhonlapnak nyilatkozva hangsúlyozta: mindent megtesz, hogy gólokkal és gólpasszokkal segítse együttesét.
Zseljko Gavrics gólokkal és gólpaszszokkal igyekszik kitűnni a dunaszerdahelyi együttesben. ÚJABB JÁTÉKOS ÉRKEZETT a DAC-hoz a Ferencvárostól: Szánthó Regő és Ammar Ramadan után Zseljko Gavrics. Ahogyan arról lapunk már beszámolt, a szerb támadó az idény végéig kölcsönben szerepel a dunaszerdahelyieknél, a Transfermarkt szerint 1.5 millió a piaci értéke, a szlovák élvonal játékosainak értéklistáján ezzel az ötödik helyen áll.
A mai mérkőzést Magyarországról nem lehet követni, a közvetítésünkben sokat támaszkodunk a DAC és a Parameter oldalakra.
A Ladomérmindszent a 90. percben szerzett még egy gólt, de a DAC így is simán továbbjutott, legközelebbi ellenfele a harmadosztályú TJ Braník Kalinovo (Kálnó) lesz.
Ahogyan várható volt, a mérkőzést a vendégek uralták. A hazai kapus, Vladimír Cíz sorra mutatta be a bravúrokat, ám a 28. percben Mateus Brunetti fejjel bevette kapuját. A 700 néző előtt játszott találkozón az 58. percben Ammar Ramadan növelte a DAC előnyét. Nem sokkal később szépítettek a hazaiak, majd a kapufát is eltalálták, ám épp e hatalmas kimaradt lehetőség után kapták a harmadikat Yhoan Andzouana révén, aki a hajrában újabb gólt szerzett.
A DAC 4–2-re nyert a helyi ötödosztályban szereplő FK Filio Ladomerská Vieska (Ladomérmindszent) vendégeként a labdarúgó Szlovák Kupa 2. fordulójában.
„Vitális Milán neve nem ismeretlen a szurkolóink körében” – írja a DAC, mivel a középpályást már láthatták a Ferencváros és a Slovan Bratislava elleni felkészülési mérkőzések során, továbbá többször is bekapcsolódhatott az A-csapat edzéseibe.
A DAC hároméves szerződést kötött az ETO FC Győr középpályásával, Vitális Milánnal, aki a mostani idényt még a Rába-partiaknál tölti – olvasható a dac1904.sk-n.