A 31 éves szenegáli csatár valószínű távozásáról már hetek óta írtak a német lapok, s ő először hétfőn erősítette meg az információt.
„Fáj, hogy búcsút kell intenem a Bayernnek – nyilatkozta a Sky televíziónak Mané. – Másfajta véget képzeltem el a müncheni karrieremnek. Úgy érzem, tudtam volna segíteni a csapatnak az új idényben, és ezt bizonyítani is akartam, de így alakult. Ennek ellenére a klubnak és szurkolóinak is a legjobbakat kívánom.”
A hírek szerint már hétfőn átesett az ilyenkor szokásos orvosi vizsgálaton a korábban Cristiano Ronaldót,Seko Fofanát, Marcelo Brozovicot és Alex Tellest is megszerző Al-Naszrnál, amely hivatalosan kedden jelentette be az érkezését.
Az afrikai játékos tavaly nyáron 32 millió euróért – plusz bónuszokért – szerződött a Liverpooltól Münchenbe, ahol nem tudta beváltani a hozzá fűzött reményeket, az idény vége felé már a kezdőcsapatban is elveszítette a helyét. Harmincnyolc tétmeccsen 12 gólt szerzett.
Müncheni időszakának mélypontja az volt, amikor a Manchester City elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő után az öltözőben összetűzésbe keveredett Leroy Sanéval, akinek az arcába ütött.
A Bayernt irányító Thomas Tuchel elismerte, szomorú amiatt, hogy Mané nem tudta igazán megmutatni Münchenben, mire képes.
„Hosszan megöleltük egymást, miközben mindketten mosolyogtunk, és kölcsönösen biztosítottuk róla a másikat, hogy jó viszonyban maradunk. Ez nem személyes lépés a részéről, teljesen megértem, hogy fáj neki a távozás. Szintén nem örülök annak, ha ilyen történik. Nem aknáztuk ki a benne rejlő potenciált, ami az én feladatom lett volna. Szóval ez egy szomorú pillanat, de ebben a helyzetben ez volt a legjobb megoldás” – mondta Tuchel a müncheniek szingapúri turnéján Mané távozásáról.
Mané 2027-ig írt alá az Al-Naszrhoz, és a hírek szerint 40 millió eurót fizettek érte a szaúdiak a Bayernnek. A szenegáli játékos megduplázhatja az eddigi fizetését új állomáshelyén, 20 millió helyett 40 millió euróra számíthat évente.
Mint korábbi háttércikkünkben rámutattunk, a PIF (Public Investment Fund – Szaúd-Arábia szuverén vagyonalapja) június elején a dzsiddai Al-Ahlit és Al-Ittihadot, valamint a rijádi Al-Naszrt és Al-Hilalt is birtokba vette. A mesterségesen, versenyellenes eszközzel létrehozott helyzet célja, hogy a szaúdi liga ne fulladjon olyan egyeduralomba, mint a Ligue 1, amelynek klubjai pénzügyileg jócskán lemaradtak a PSG-től, ezért hamar túladnak legjobb játékosaikon, ezáltal az európai sorozatokból való korai kiesés miatt egyre gyengébbé válik a bajnokság.
Az Al-Naszr már dalt is szerzett új játékosáról
embed_kod= |nso_uj_cikk_embed nso_uj_cikk_embed mceBlockPasteEnd |