IFFHS: Gabriel Jesus a legbiztosabb garancia a vereség ellen

Vágólapra másolva!
2023.10.22. 11:27
null
Gabriel Jesus vezeti az IFFHS rangsorát (Fotó: AFP)
Gabriel Jesus vezeti azoknak az aktív, topligákban játszó futballistáknak a lajstromát, akik ha gólt szereztek, az adott bajnoki meccsen nem veszített klubcsapatuk – írta a listát összeállító IFFHS.

A labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet az öt európai élbajnokságban szereplő játékosokat rangsorolta e szempont alapján, és az első helyet elfoglaló brazil csatár 57 olyan angol Premier League-mérkőzést számlál, amikor eredményes volt, csapata pedig – a Manchester City, illetve jelenlegi együttese, az Arsenal – nem veszített.

A Jesus-gólt hozó meccsek közül öt döntetlen mellett 52 zárult a dél-amerikai támadó angol alakulatának győzelmével. Az 57 fellépésén a brazil összesen hetvenszer talált be.

A londoni klub erőssége idén májusban előzte meg az angol James Milnert, akinek 54 olyan mérkőzése van, amelyen az ő góljának köszönhetően (is) kerülte el a vereséget a csapata. Milner számos PL-együttesben megfordult már, idén nyáron igazolt át a Liverpooltól a Brightonhoz.

A listán a harmadik pozíció az argentin Ángel Correáé, aki az Atlético Madridot erősíti, és eddig 51 spanyol bajnoki meccsen segítette hozzá eredményességével csapatát ahhoz, hogy ne kapjon ki.

Legfrissebb hírek

Vasárnap este bajnoki aranyérmet ünnepelhet Szoboszlai Dominik

Angol labdarúgás
2 órája

Az Ipswich a Premier League harmadik kiesője

Angol labdarúgás
17 órája

Nicolas Jackson megtörte a gólcsendjét, a Chelsea legyőzte az Evertont

Angol labdarúgás
19 órája

Édesapja elárulta, mi igaz a Szoboszlai Dominikról szóló „városi legendákból”

Angol labdarúgás
2025.04.25. 22:31

Balogh Botondéktól érkező kapussal helyettesítené Onanát az MU

Angol labdarúgás
2025.04.25. 15:58

Carragher: Szoboszlai posztján még van előrelépési lehetősége a Liverpoolnak

Angol labdarúgás
2025.04.25. 12:10

Szoboszlai: Bejutottunk egy döntőbe, de még nem nyertünk meg semmit

Angol labdarúgás
2025.04.24. 17:02

Tizenhárom év után az idény végén távozik a Leicester City legendás gólgyárosa – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.04.24. 13:40
Ezek is érdekelhetik