Mbappé az első meccsén betalált, a Real Madrid megnyerte az Európai Szuperkupát!

D. Á.D. Á.
2024.08.14. 22:52
Kylian Mbappé az első meccsén betalált a Realban (Fotó: Getty Images)
A Real Madrid 2–0-ra legyőzte az Atalantát a labdarúgó Európai Szuperkupa-mérkőzésen szerda este.

EURÓPAI SZUPERKUPA
REAL MADRID (spanyol)–ATALANTA (olasz) 2–0 (0–0)
Varsó, Nemzeti Stadion. Vezette: Sandro Schärer (Stéphane De Almeida, Jonas Erni) – svájciak
REAL MADRID: Courtois – Carvajal (L. Vázquez, 89.), Militao, Rüdiger, F. Mendy – Tchouaméni, Valverde, Bellingham (Ceballos, 89.) – Vinícius Jr. (Güler, 88.), Rodrygo (Modric, 76.), K. Mbappé (B. Díaz, 83.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
ATALANTA: Musso – Djimsiti, Hien (Palestra, 90.), Kolasinac (Bakker, 71.) – Zappacosta (Godfrey, 62.), De Roon, Éderson, Ruggeri – Pasalic (Manzoni, 90.), De Ketelaere (Retegui, 62.), Lookman. Vezetőedző: Gian Piero Gasperini
Gólszerzők: Valverde (59.), K. Mbappé (68.)

Eljött a Real Madrid-szurkolók várva várt pillanata: Kylian Mbappé végre bemutatkozott a fővárosi egyesületben. A BL-címvédő jóval esélyesebbnek számított az Európa-ligát elhódító Atalantánál, de a bergamói klub nem lépett pályára feltartott kezekkel: az első nagyobb lehetőséget az olaszok alakították ki, a 25. percben De Roon beadása Militao fején megpattant, a labda pedig a lécen csattant.

Az első félidő hajrájában a Real is adott magáról életjeleket, Vinícius szép átadása után Rodrygo próbálkozott ballal, a kapuval szemből nagyjából tíz méterről – a labda a lécről kifelé pattant.

A fordulás után negyedórát kellett várni az első Real-gólra: Musso rövid kirúgása után megszerezte a labdát a Real, Bellingham Viníciushoz passzolt, aki szépen húzott el a bal szélen, aztán középre nézett, majd önzetlenül Federico Valverde elé tálalt. Az uruguayi középpályásnak két méterről csak az üres kapuba kellett gurítania. 1–0

Tíz perccel később jött a második madridi találat, Hien labdavesztése után Rodrygo lódult meg, Viníciusnak passzolt, a brazil szélső pontatlanul centerezett, de Bellingham begyűjtötte a labdát a tizenhatos másik oldalán. Az angol már megtalálta a középen érkező Kylian Mbappét, aki állítás nélkül kilőtte a bal felső sarkot. 2–0

A hátralévő bő húsz percben nagyobb helyzetet nem láthattunk: a Real Madrid magabiztos győzelmet aratott az Európai Szuperkupa-mérkőzésen.