Csak két öngól – nem bírt egymással Japán és Ausztrália a csúcsrangadón

H. Á.H. Á.
2024.10.15. 15:00
Kenta HaradaA japán egyenlítés pillanata, a földön a gólszerző Burgess (Fotó: Getty Images)
Az ázsiai vb-selejtezők harmadik szakaszának 4. fordulójában a C-csoportban az éllovas Japán a második Ausztráliát fogadva játszott 1–1-es döntetlent, a meccsen mindkét csapat a saját kapuját vette be. Dél-Korea a B-csoport rangadóján izgalmas hajrá végén győzte le Irakot 3–2-re.

Miközben Európában kedden véget érnek a Nemzetek Ligája 4. fordulójának küzdelmei, Ázsiában megkezdődött a 2026-os vb-selejtezők harmadik szakaszának 4. fordulója.

A nap első mérkőzése máris szokatlan találkozót hozott, hiszen a C-csoport két éllovasa Japán és Ausztrália sem talált be az ellenfele kapujába, ellenben mindkét csapat egy játékosa a saját kapuját vette be, így alakult ki az 1–1-es végeredmény. A gól nélküli első félidő után alig több mint tíz perc telt el a második felvonásból, amikor egy jobbról érkező beadást Tanigocsi Sogo védhetetlen mozdulattal helyezett el saját kapuja jobb felső sarkában. Negyedórával a vége előtt aztán jött a végig aktívabb japánok egyenlítése: Nakamura Keito nagy szólója után lapos centerezéssel lövetett öngólt a kapu előtt helyezkedő Cameron Burgesszel. Ezzel Japán őrzi öt pont előnyét a már kétszer is ikszelő ausztrálok előtt a csoport élén, és szinte páholyban érezheti magát a 2026-os vb-részvételt illetően.

A csoport második meccsén a pont nélküli Kína az első félidő közepén megszerezte a vezetést Abduweli Behram góljával, majd a szünet előtti percben megduplázta előnyét Csang Ju-ningnak köszönhetően. A második felvonásban Indonézia cserékkel próbálta frissíteni játékát, de csak a hajrában jött össze neki a szépítés Thom Haye megpattanó lövésével. 2–1

A B-csoportban is a két éllovas vívta az első meccset, itt Dél-Korea fogadta Irakot, és az első félidő végén megszerezte a vezetést O Sze Hun révén. Az irakiak a második félidő elején Ajman Husszein révén gyorsan egyenlítettek, de az utolsó negyedórában Dél-Korea két újabb góllal eldöntötte a három pont sorsát. S ez még úgy is igaz, hogy a hatperces ráadás ötödik percében Irak egy szöglet után Rebin Szulaka fejesével még szépített, ám az egyenlítésre már nem maradt idő. Dél-Korea – Japánhoz hasonlóan – 10 ponttal áll a csoport élén, és szintén kényelmes fórral várja a továbbiakat. 3–2

ÁZSIAI VB-SELEJTEZŐ
3. KÖR, 4. FORDULÓ
B-CSOPORT
Dél-Korea–Irak 3–2 (O Sze Hun 41., O Hjon Gju 75., Li Dzse Szung 85., ill. A. Husszein 51., Szulaka 90+5.)
C-CSOPORT
Japán–Ausztrália 1–1 (Burgess 76. – öngól, ill. Tanigocsi 58. – öngól)
Kína–Indonézia 2–1 (Behram 21., Cseng Ju-jing 44., ill. Haye 87.)

C-CSOPORT

A három hatos csoportban oda-vissza körmérkőzést vívnak a csapatok, a csoportok első két helyezettje (hat csapat) kijut a világbajnokságra. A csoportok harmadik és negyedik helyezettjei a vigaszágon folytatják.