Felkészülés: Madagaszkár közel járt a történelmi győzelemhez

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2019.06.02. 21:19
null
Hatgólos döntetlent hozott a vasárnapi mérkőzés (Fotó: tageblatt.lu)
Ha hinni lehet az interneten fellelhető adatbankoknak, akkor a madagaszkári labdarúgás történetében még sohasem fordult elő, hogy a válogatott európai rivális ellen nyert. Az Afrika-kupára készülő csapat Luxemburgban lépett pályára, és ugyan a 91. percben még 3–1-re vezetett, végül csak 3–3-as döntetlent ért el.

 

Az afrikai válogatott korábban soha, semmilyen nemzetközi sikert nem ért el, nem hogy a világbajnokságok közelébe nem került, de még az Afrika-kupára sem kvalifikálta magát. Ez a rossz széria tört meg tavaly októberben, amikor a csapat Szenegál mögött – megelőzve Egyenlítői-Guineát és Szudánt –kijutott az idei kontinenstornára.

A három hét múlva kezdődő versenyen a B-csoportban Guinea, Burundi és Nigéria lesz az ellenfél. A csapat egyetlen felkészülési meccsét a luxembourgi Josy Barthel Stadionban játszotta, ahol a hazaiak már a 2. percben vezetést szereztek Vincent Thill szép góljával. A 35. percben az Egyiptomban légióskodó Paulin Voavy egyenlített, két perccel később a francia másodosztályú Clermont Foot 63 csatára, Faneva Ima Andriatsima büntetőből szerzett góljával már a vendégek vezettek 2–1-re.

A 62. percben Carolus Andriamatsinoro is betalált, úgy tűnt, 1–3-ról már nincs visszaút, és meglesz a történelmi siker, azonban Luc Holtz szövetségi kapitány tanítványai nem adták fel. A 91. percben az Apollon Limassol újonca, Vahid Selimovic szépített, a 92. percben a Metz védője, Laurent Jans beállította a 3–3-as végeredményt.

Madagaszkár eddig hivatalos mérkőzésen csak egyszer játszott európai csapat ellen: 2018. március 24-én 1–0-ra kikapott Koszovótól. Akad ugyan olyan oldal, amely szerint játszott a franciákkal is ötször (minden bizonnyal nem hivatalos meccseket), de győzni akkor sem sikerült.

Zeki Celik (jobbra) szerezte a törökök mindkét gólját (Fotó: AFP)
Zeki Celik (jobbra) szerezte a törökök mindkét gólját (Fotó: AFP)

 

A törökök nagy menetelésben vannak, hiszen két hét alatt négy meccset játszanak. Az elsőt csütörtökön 2–1-re megnyerték a görögök ellen, míg vasárnap Alanyában Üzbegisztán volt az ellenfél. A 2–0-s győzelemmel véget ért összecsapás hőse a Lille védője, MehmetZeki Celik volt, aki duplázott. A 90. percben Irfan Kahveci kihagyott egy büntetőt.

Az Eb-selejtezőt két győzelemmel kezdő törökök június 8-án a világbajnok franciákat fogadják, majd június 11-én Reykjavíkban Izland vendégeként lépnek pályára.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Luxemburg–Madagaszkár 3–3
(Thill 2., Selimovic 91., Jans 92., ill. Voavy 35., Andriatsima 37. – 11-esből, Andriamatsinoro 62.)
Törökország–Üzbegisztán 2–0 (Celik 17., 57.)
Malajzia–Nepál 2–0
Franciaország–Bolívia 2–0

Legfrissebb hírek

Svédország és Oroszország is öt gólt szerzett felkészülési mérkőzésen

Minden más foci
14 órája

Az írektől is kikapott a magyar U21-es válogatott felkészülési mérkőzésen

Magyar válogatott
2025.03.24. 22:11

Luxemburg Svédországot, Haiti Azerbajdzsánt verte meg felkészülési mérkőzésen

Minden más foci
2025.03.22. 20:49

Gartenmann bemutatkozott a svájci válogatottban, csapata döntetlent játszott Belfastban

Minden más foci
2025.03.21. 23:10

NB II-es felkészülés: megverte az Aradot a Békéscsaba, a Kassától kikapott a Barcika

Labdarúgó NB II
2025.03.21. 22:37

Felkészülés: kikapott Dunaszerdahelyen az Újpest

Labdarúgó NB I
2025.03.21. 17:40

Kikapott Izlandtól felkészülési mérkőzésen a magyar U21-es válogatott

Magyar válogatott
2025.03.21. 15:57

Felkészülés: Grenadával és Zambiával is játszik az orosz labdarúgó-válogatott

Minden más foci
2025.03.10. 20:23
Ezek is érdekelhetik