Ligue 1: édes a bosszú! A nyári igazolás bánt el a Lyonnal

2015.08.22. 18:51
A Lyon hatalmas meglepetésre hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a Rennes-től a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 3. fordulójában.

Nem telt meg a Stade Gerland a Lyon Rennes elleni bajnokiján, így nem kellett attól tartani, hogy a büfében ragad valaki a kezdés után. Ennek örülhettek a kilátogató drukkerek, mert ha hosszabb a sor, két gólról is lemaradnak – a 12. percben már 1–1-et mutatott az eredményjelző.

A 7. percben egy hazai labdavesztést követően Henrique lépett ki, majd éles szögből a hosszú alsó sarokba bombázott. Azonnal jött a válasz, öt perccel később Nabil Fékir szedte fel a felpattanó labdát, és szemben a kapuval kapásból a nyújtózó Costil karjai mellett a kapuba csavart.

A fordulás után jött az újabb meglepetés: újra magához ragadta a vezetést a vendégegyüttes, méghozzá nem is akárhogy. A Lyontól a nyáron szerződtetett Mehdi Zeffane cselezgetett a szélen a Manchester Unitedtól érkező Rafael mellett, majd befelé tolta a labdát, és átverve mindenkit a jobb alsóba tekert.

Erőlködött a Lyon, de amikor Alexandre Lacazette-nek nem megy, a csapat is szenved – maradt hát az 1–2, és ezzel az OL elszenvedte első vereségét a 2015–2016-os bajnoki idényben.