C-CSOPORT
Húsz év után ismét világbajnoki mérkőzést vívott és nyert meg az olasz válogatott, amely Barbara Bonansea duplájával a második félidőben fordított az előzetesen esélyesebbnek vélt, a találkozón összesen 17 kapura lövési kísérlettel próbálkozó Ausztrália ellen. A Juventus támadója a 95. percben döntötte el a meccset, ez a találat volt a női vb-k történetének legkésőbb született győztes gólja rendes játékidőben véget érő meccsen.
A brazilok a világ legjobbjának hatszor megválasztott Marta nélkül, de a hetedik vb-jén szereplő, 41 évesen és 98 naposan a női világbajnokságok történetének legidősebb játékosává váló Formigával a soraikban 3–0-ra legyőzték Jamaicát, amelynél a szegedi Szent Mihály légiósa, Marlo Sweatman végigjátszotta a meccset.
Mindhárom gólt Cristiane szerezte, aki Sissi és Pretinha után a harmadik brazil triplázó világbajnoki mérkőzésen. Nála több gólt hazája válogatottjában vb-meccsen már csak Marta (15) ért el. Ráadásul Cristiane a férfi és a női vb-ket is figyelembe véve 34 évesen és 25 naposan a legidősebb játékos lett, aki mesterhármast jegyzett. (A férfi mezőnyben Cristiano Ronaldo tartja a rekordot, ő tavaly 33 évesen és 130 naposan triplázott a spanyolok ellen.)
A brazil női nemzeti csapat kapcsán érdekesség, hogy mind a nyolc eddigi világbajnokságon megnyerte az első mérkőzését.
D-CSOPORT
Phil Neville válogatottja, a 2015-ös vb-n még Mark Sampson irányításával bronzérmes Anglia lendületes első félidei játékának köszönhetően 2–1-re legyőzte a világbajnoki újonc Skóciát. Az angol válogatott a negyedik vb-jén másodszor nyerte meg a nyitó meccsét, 1995-ben Kanadát győzte le (3–2).
NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
C-CSOPORT
Ausztrália–Olaszország 1–2 (Kerr 22., ill. Bonansea 56., 95.)
Brazília–Jamaica 3–0 (Cristiane 15., 50., 64.)
D-CSOPORT
Anglia–Skócia 2–1 (Parris 14. – 11-esből, White 40., ill. Emslie 79.)