Nem termett babér a Bayern, Hamburg duónak, nyert a Stuttgart

2009.04.25. 17:41
Mint arról tegnap beszámoltunk, Dárdai Pál együttese, a Hertha a Hoffenheim elleni 1–0-s győzelmével feljött a tabella második helyére a német labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának nyitó mérkőzése után. A vasárnap pályára lépő Wolfsburgon kívül a többi éllovas ma lépett pályára. A szombati mérkőzéseken azonban meglepő módon nem termett babér a Bayern, Hamburg duónak. A bajorokat a Schalke, a Hamburgot Hajnal Tamás együttese tréfálta meg, a bajnoki címre aspirálók közül egyedül a Stuttgart tudott győzni, az Eintracht Frankfurt ellen. A Werder kétgólos hátrányból nyert, a Kalsruhe hihetetlen góllal hozta el a három pontot Leverkusenből.
Halil Altintop győztes gólt szerzett a Bayern ellen
Fotó: Reuters

A nap egyik rangadóját a Bayern München és a Schalke játszotta. A forduló előtt a még a bajnoki címre is esélyes öt csapat mögött hatodik helyen álló Schalke rendkívül motiváltan lépett pályára a bajorok otthonában.

A Klose hiányát támadásban megérző Bayern a 20. percben hátrányba került: Halil Altintop egy szöglet után fejelt a kapuba. A hazaiaknál egyedül Franck Ribéry látszott aktívnak az első félidőben, de ez kevés volt az egyenlítéshez.

A második játékrészben jobban felpörögtek a bajorok, de igazi átütőerő nem volt bennük, sőt a Schalke növelhette volna előnyét.

Az utolsó negyedórára fordulva a sok szabálytalanság egy-egy kiállítással is párosult mindkét oldalon. Előbb Jermaine Jones, majd a másik oldalon Franck Ribéry vonulhatott idő előtt az öltözőbe.

Egyenlítésre a hajrában sem futotta a Bayerntől, így ha vasárnap győz a Wolfsburg, hat pontra is leszakadhat az első helytől Jürgen Klinsman együttese.

Elnézve az utóbbi hetek teljesítményét, már nem is annyira meglepő az eredmény, kérdés, a klubnál mikor szánják rá magukat a változtatásra.

BAYERN MÜNCHEN–SCHALKE 0–1

A Hajnal Tamással felálló Borussia Dortmund is beleszólt a bajnoki címért folyó küzdelembe, miután Sebastian Kehl góljával és Frei hajrábeli tizenegyesével 2–0-ra legyőzte a Hamburgot.

A magyar középpályás 68 percet tölthetett a pályán.

DORTMUND–HAMBURG 2–0

1–0, Kehl

2–0, Frei – 11-esből

A Werder Bremen hazai pályán már kétgólos hátrányban is volt a Bochummal szemben, a második félidőben előbb egyenlített, majd Diego révén a győztes gólt is megszerezte.

Elképesztő góllal nyert a Kalsruhe a Leverkusen ellen. Sebastian Langkamp a félpályán, becsúszva szabadított fel, a labda pedig René Adler hálójában kötött ki.

LEVERKUSEN–KALSRUHE 0–1

A bajnoki cím sorsa persze nem ebben fordulóban dől el. A következő körökben sorsdöntő lehet a listavezető Wolfsburg stuttgarti, majd Dortmund elleni fellépése, nem is beszélve a záró fordulóban megrendezésre kerülő Werder Bremen elleni találkozóról.

A Bayern Münchennek a Bayer Leverkusen, a Hoffenheim és a Stuttgart ellen is pályára kell lépnie, de a Herthára és a Hamburgra is vár még néhány nagy rangadó.

BUNDESLIGA

29. FORDULÓ
Bayern München–Schalke 0–1 (Halil Altintop 21.)
Borussia Dortmund–Hamburg 2–0 (Kehl 32., Frei 90. - 11-esből)
VfB Stuttgart–Eintracht Frankfurt 2–0 (Cacau 33., Gomez 48.)
Leverkusen–Karlsruhe 0–1 (Langkamp 70.)
Werder Bremen–Bochum 3–2 (Almeida 54., Naldo 70., Diego 79. ill. Sesták 16., 44.)
Hannover–1. FC Köln 2–1 (Andreasen 19., 32., ill. Novakovic 47.)