Hajnal gólja egy pontot ért a Stuttgartnak

2011.04.02. 17:34
Hajnal Tamás (jobbra) ünnepli második stuttgarti gólját (Fotó: Action Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójában a Hajnal Tamást foglalkoztató VfB Stuttgart 1–1-es döntetlent ért el a Werder Bremen vendégeként. Hajnal góljával a 13. percben még vezetettek a vendégek, Torsten Frings azonban egalizálni tudott. A címvédő Bayern München hazai pályán legyőzte a sereghajtó Mönchengladbachot, ezzel feljött a harmadik helyre a tabellán, mivel a listavezető Borussia Dortmund legyőzte a Hannovert.

A 13. percben Pavel Pogrebnyak fejesét Tim Wiese még bravúrral hárította a Werder–Stuttgart meccsen, Hajnal Tamás azonban lecsapott a kipattanó labdára, és a hálóba vágta. A 35. percben Torsten Frings révén egyenlítettek a hazaiak, így mindkét csapat egy ponttal gazdagodott.

HAJNAL-GÓL

A listavezető Borussia Dortmund hazai pályán egygólos hátrányba került a tabellán harmadik helyezett Hannover ellen a második félidő elején, ám gyorsan magára talált az éllovas: két perc múlva egy öngóllal egyenlített, majd Lucas Barrios duplájának köszönhetően már kétgólos előnyben volt. Végül a 83. percben Kevin Grosskreutz tette fel a pontot arra a bizonyos „i-re", és beállította a 4–1-es végeredményt, amivel a BVB továbbra is magabiztosan vezeti a tabellát.

A második pozícióban tanyázó Bayer Leverkusen a Kaiserslautern otthonában aratott győzelemmel tartotta a lépést a listavezetővel: Sidney Sam 74. percben szerzett gólja három pontot ért a „gyógyszergyáriaknak", akiknek továbbra is hét pont a hátrányuk a Dortmunddal szemben.

A címvédő Bayern München a sereghajtó Borussia Mönchengladbachot fogadta. A találkozó első félidejében nem született gól, és már-már úgy tűnt, hogy bravúrt érhet el a Gladbach a rekordbajnok otthonában. A 78. percben azonban Franck Ribéry átadását Arjen Robben gólra váltotta, így a bajorok megszerezték a három pontot is, amelynek köszönhetően feljöttek a harmadik helyre.

A Szalai Ádámot sérülése miatt nélkülöző Mainz hazai pályán 1–1-es döntetlent ért el a Freiburg ellen. A vendégek már a mérkőzés első percében megszerezték a vezetést Papiss Demba Cissé révén, a hazaiak a 74. percben Sam Allagui révén döntetlenre mentették az összecsapást.

BUNDESLIGA
28. FORDULÓ
Werder Bremen–VfB Stuttgart 1–1 (Frings 35., ill. Hajnal 13.)
Borussia Dortmund–Hannover 4–1 (Haggui 59. – öngól, Barrios 64., 73., Grosskreutz 82., ill. Abdellaoue 57.)
Bayern München–Mönchengladbach 1–0 (Robben 78.)
Mainz–Freiburg 1–1 (Allagui 74., ill. Cisse 1.)
Kaiserslautern–Leverkusen 0–1 (Sam 74.)