Bundesliga: hiába a Huszti-gól, kikapott a Hannover

2014.03.30. 19:30
Huszti megszerezte nyolcadik gólját is a szezonban, de nem örülhetett a végén (Fotó: Imago)
A Hannover labdarúgócsapata hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a német Bundesliga 28. fordulójának záró mérkőzésén a Werder Brementől. A Hannover gólját a mérkőzést végigjátszó Huszti Szabolcs szerezte.

A mérkőzés első harminc percében a Werder irányított, ám fölényét nem tudta gólra váltani, a 43. percben pedig hátrányba is került: Huszti Szabolcs tekert be Raphael Wolf kapus kis segítségével egy szabadrúgást. Ez volt Huszti nyolcadik bajnoki gólja a 2013–14-es idényben.

Az 57. percben egy kontra után egyenlített a Werder, Eljero Elia előkészítése után Franco di Santo talált be. A mérkőzés a 90. percben dőlt el, Junuzovic szögletét követően Sebastian Prödl stukkolt a Hannover hálójába. A hannoveriek egymás után harmadik vereségüket szenvedték el a bajnokságban, hazai pályán pedig február 1. óta nem tudtak nyerni. Hat fordulóval a vége előtt Husztiék még nem érezhetik teljes biztonságban magukat.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A délutáni mérkőzésen a kiesés elől menekülő HSV Jacques Zoua fejesével előnybe került a 28. percben, de nem tudta kihúzni a szünetig, a hazai pályán igen erős Gladbach Filip Daems kihagyott büntetője utáni ismétlésével egyenlített. A mérkőzés az utolsó tizenöt percben dőlt el, gyors egymásutánban Raffael és Álvaro Domínguez is betalált a hamburgiak hálójába.

A Mönchengladbach továbbra is harcban van az európai kupaindulást jelentő helyekért, a Hamburg rosszabb gólkülönbségével kieső helyre, a Stuttgart mögé csúszott vissza. A Hamburg 2013 októbere óta nyeretlen idegenben a Bundesligában, legutóbbi hat mérkőzését elveszítette vendégként.

NÉMET BUNDESLIGA, 28. FORDULÓ
Hannover 96–Werder Bremen 1–2
(Huszti 43., ill. Di Santo 57., Prödl 90.)
Borussia Mönchengladbach–Hamburger SV 3–1 (Daems 37., Raffael 75., Á. Domínguez 78., ill. Zoua 28.)

1. Bayern München 28 25 3 82–16 +66 78
2. Borussia Dortmund 28 17 4 7 62–31 +31 55
3. Schalke 28 16 6 6 53–37 +16 54
4. Bayer Leverkusen 28 15 3 10 47–34 +13 48
5. Wolfsburg 28 14 5 9 48–42 +6 47
6. Mönchengladbach 28 13 6 9 49–34 +15 45
7. Mainz 28 13 5 10 41–43 –2 44
8. Augsburg 28 11 6 11 40–43 –3 39