Bundesliga: Szalaiék sikerükkel feljöttek a második helyre

2014.03.28. 22:33
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának nyitó mérkőzésén a Szalai Ádámot a 74. perctől soraiban tudó Schalke hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Herthát, így megelőzte az egy meccsel kevesebbet játszó Borussia Dortmundot, és feljött a második helyre.

A „királykékek“ bő negyedóra elteltével Chinedu Obasi remek egyéni alakítása után szereztek vezetést. A szezonbeli kilencedik bajnokiján pályára lépő nigériai támadó két védőt megkerült, és a kapus mellett is eltolta a labdát, mielőtt a kapu közepébe gurított. 1–0Chinedu Obasi remek egyéni alakítása után szereztek vezetést. A szezonbeli kilencedik bajnokiján pályára lépő nigériai támadó két védőt megkerült, és a kapus mellett is eltolta a labdát, mielőtt a kapu közepébe gurított. 1–0

Az első félidő hátralévő részében már nem született újabb gól, de a Schalke a folytatásban korán kárpótolta a szurkolóit – fél perc sem telt a második játékrészből, amikor Obasi kiugratása után Klaas-Jan Huntelaar kilőtte a bal alsó sarkot. A holland válogatott támadó a legutóbbi hat Bundesliga-meccsén már nyolcadszor volt eredményes. 2–0

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A gelsenkircheni egyesület győzelmének köszönhetően lépéselőnybe került a második helyért folyó küzdelemben a Borussia Dortmunddal szemben, mely szombaton a Stuttgarthoz látogat.