A Bayern 0-1 és 1-2 után egy ötössel küldte haza a Werdert

2014.04.26. 17:31
A Bayern nem pánikolt túlzottan a kétszeri Werder-vezetéstől (Fotó: Reuters)
A német labdarúgó Bundesliga 32. fordulójában a Bayern München kétszer is hátrányba került a Werder Bremen ellen, ám így is nyert 5–2-re. A BL-helyre pályázó Wolfsburg hazai pályán megbotlott és ikszelt a Freiburggal, a Hoffenheim tizenegyest hibázva játszott 0–0-t a Frankfurttal, a kiesőjelöltek közül a Braunschweig Berlinben, a Nürnberg Mainzban kapott ki.

BAYERN MÜNCHEN–WERDER BREMEN

A bajoroknak a bajnokságban már nem volt miért izgulniuk, de a Werder számára nagy tétje volt a szombat délutáni meccsnek, egy győzelemmel a zöld-fehérek bebiztosíthatták volna a bennmaradást. Bátran kezdett a Werder, és ennek meg is lett az eredménye, hamar előnybe kerültek a brémaiak Theodor Gebre Selassie közeli bombája után (0–1).

A váratlan gól után a kapujuk elő szögezte a vendégeket az előző négy bajnokijából csak egyet megnyerő Bayern, amely tíz perccel később egyenlített is: Pizarro indítása után Franck Ribéry pörgette el a labdát a leülő Wolf mellett (1–1). Robin Dutt nem változtatott a taktikán, az egyenlítés után is a kontrákra építettek a vendégek, amelyből a 36. percben újra átvették a vezetést. Aaron Hunt lépett ki a leshatáron, majd egy hatalmas sprint után elküldte Boatenget, és jobbal a hosszú alsóba gurított (1–2).

A második félidőben nem kegyelmeztek a bajorok, Claudio Pizarro gurításával már az 53. percben egyenlített a Bayern (2–2), majd alig négy perccel később a vezetést is magához ragadta – a perui most is közelről gurított az üres kapuba (3–2).

A végén még Bastian Schweinsteiger is betalált fejjel (4–2), majd a tíz másodperce a pályán lévő Arjen Robben is gurított egyet, így kialakult az 5–2-es végeredmény. A Werder még (kicsit) izgulhat, a bajorok pedig készülhetnek a Real Madrid elleni BL-visszavágóra.

Gyászszünet Tito Vilanova emlékére (Fotó: Reuters)

A TÖBBI PÁLYÁN…

A BL-selejtezőt érő 4. helyre hajtó Wolfsburg nem vesztegette sokat az időt, már a 3. percben megszerezte a vezetést Ivan Perisic fejesével a Freiburg ellen. A „farkasok” az első félidőt megérdemelt vezetéssel zárták, ám Admir Mehmedi (és egy kapusbaki) révén a 61. percben egyenlített a Freiburg. A 70. percben aztán Perisic visszaszerezte a vezetést a Wolfsburgnak, de a Freiburg azonnal egyenlíthetett volna – végül Christian Träsch a gólvonalról mentett. Ami késik, az nem múlik: a 83. percben Marco Terrazzino révén egalizált a Freiburg, ezzel el is csent egy pontot. A végén még mindkét csapatnak volt meccslabdája, de a Freiburgból Darida, a Wolfsburgból De Bruyne hibázott helyzetben.

A japánok nagy örömére a világbajnokság előtt remek formában van első számú csatáruk, Okazaki Sindzsi, aki most viszonylag apró termetét meghazudtolva fejjel szerezte meg a vezetést a Mainznak a Nürnberg ellen. A végveszélyben levő, edzőváltással menekülni igyekvő Nürnberg a szünetig beszedett még egyet – Christoph Moritz talált be –, és nem is sikerült talpra állnia.

A szintén kieső helyen állomásozó Braunschweig gyengécske első félidő után 0–0-ra állt Berlinben, de a fordulás után meghajolt a Hertha előtt, amely John Brooks és Szami Allagui góljával végül 2–0-ra győzött. Ezzel eldőlt, hogy a forduló után is a Nürnberg, Braunschweig duó marad a 17. és 18. helyen, a Hamburg pedig esélyt kapott az elszakadásra. A Hoffenheim–Eintracht Frankfurt mérkőzés első félidejében sem rezdültek meg a hálók, a másodikban pedig Roberto Firmino elrontotta a legnagyobb lehetőséget – a 85. percben Trapp kifogta a tizenegyesét. A Hoffenheim ezt követően emberhátrányba került (Anthony Modeste kapott levonulási parancsot), a 0–0 pedig maradt.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
32. FORDULÓ
Április 26. (szombat)
Bayern München–Werder Bremen 5–2 (Ribéry 20., Pizarro 53., 57., Schweinsteiger 61., Robben 74., ill. Gebre Selassie 10., Hunt 36.)
Wolfsburg–Freiburg 2–2 (Perisic 3., 70., ill. Mehmedi 61., Terrazzino 83.)
Hoffenheim–Frankfurt 0–0
Hertha BSC–Braunschweig 2–0 (Brooks 61., Allagui 77.)
Mainz–Nürnberg 2–0 (Okazaki 30., Moritz 44.)
Leverkusen–Dortmund 2–2 (L. Bender 7., Castro 35., ill. Kirch 29., Reus 39. – 11-esből)

1. Bayern München 32 27 3 2 89–22 +67 84
2. Borussia Dortmund 32 20 5 7 73–36 +37 65