Bundesliga: Szalai végig a pályán, oda az ezüstérem

2014.04.27. 19:30
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójának záró mérkőzésén a Szalai Ádámot végig a soraiban tudó Schalke hazai pályán kikapott a Borussia Mönchengladbachtól, így biztossá vált, hogy a legjobb esetben a harmadik helyen zárja a szezont.

A magyar támadó – aki a 72. perctől már Klaas-Jan Huntelaarral az oldalán rohamozhatta Marc-André ter Stegen kapuját – az első félidőben szürkén futballozott, a második negyvenöt percben azonban már többet volt játékban és egy kis szerencsével ki is egyenlíthetett volna, ám közeli lövése a jobb kapufát érintve az alapvonalon hagyta el a játékteret. Ugyanakkor pozitívum, hogy Szalai december 15-e óta először játszott végig német bajnokit.

Patrick Herrmann három pontot érő csavarása mellett a találkozót egy elképesztő adat is színesítette. A vendégek mindössze egyszer szabálytalankodtak a mérkőzésen, ami a 2004–2005-ös idény óta – attól a szezontól foglalkozik részletesen a statisztikákkal az OptaSports – Bundesliga-csúcs.

PATRICK HERMANN GÓLJA

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
32. FORDULÓ

Schalke 04–Mönchengladbach 0–1 (Herrmann 35.)
KORÁBBAN
Augsburg–Hamburger SV 3–1 (Halil Altintop 6., 32., Hahn 42., ill. Westermann 44.)

1. Bayern München 32 27 3 2 89–22 +67 84
2. Borussia Dortmund 32 20 5 7 73–36 +37 65
3. Schalke 32 17 7 8 57–42 +15 58
4. Bayer Leverkusen 32 17 4 11 56–40 +16 55
5. Wolfsburg 32 16 6 10 58–48 +10 54
6. Mönchengladbach 32 15 7 10 55–39 +16 52
7. Mainz 32 15 5 12 48–49 –1 50
8. Augsburg 32 13 7 12 44–46 –2 46