Bundesliga: góltalansági rekord és óriási bomba Hamburgban

2014.09.28. 19:39
A Hamburg hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett az Eintracht Frankfurttól a Bundesliga 6. fordulójában. A hamburgi csapatban Stieber Zoltán végigjátszotta a találkozót.

A Hamburg a mérkőzést megelőzően még nem szerzett gólt ebben a szezonban. Ezt a csúfos sorozatot Nicolai Müller szakította meg a találkozó 58. percében – a Hamburg ezzel a góllal egyenlítette ki Haris Seferovic korábbi találatát.

Egy igen negatív rekordot azonban így is magáénak tudhat a hazai csapat, amelynek 508 perc kellett az új szezonban ahhoz, hogy végre betaláljon. A nem túl dicsőséges rekordot a Bochum tartotta a Bundesligában, a Vfl 475 perc után szerezte meg első találatát az 1979–1980-as idényben.

A negatív csúcsot tehát megdöntötte a Hamburg, ráadásul pontot sem sikerült szereznie a mérkőzésen. A 90. percben ugyanis a Chelsea kölcsönjátékosa, Lucas Piazon védhetetlen szabadrúgás-gólt akasztott a hazai kapu bal felső sarkába.

NÉMET BUNDESLIGA
6. FORDULÓ

Hamburger SV–Eintracht Frankfurt 1–2 (N. Müller 58., ill. Sefarovic 44., Piazon 90.)