Bundesliga: parádés meccsen remizett a Bayer a Werderrel

2014.09.12. 22:22
A német Bundesliga harmadik fordulójának nyitó mérkőzésén a Bayer Leverkusen labdarúgócsapata 3–3-as döntetlent játszott a Werder Bremennel.

A hibátlan Bayer a nyeretlen Werdert fogadta, ennek megfelelően nem is volt meglepetés, hogy a hazaiak bő 20 perc alatt lőttek két kapufát, és nem mellékesen egy gólt is. A 17. percben a támadással érkező jobbhátvéd, Tin Jedvaj (Zlatan Ibrahimovicot megszégyenítő módon) bombázta ki a rövid felső sarkot.Tin Jedvaj (Zlatan Ibrahimovicot megszégyenítő módon) bombázta ki a rövid felső sarkot.

A Leverkusen Bundesliga-történelmének 2000. gólját szerezte a horvát, de a 2001. sehogy sem akart összejönni, és ahogy a futball íratlan szabályaiban az lenni szokott, a Bremen büntetett és gyakorlatilag első igazi zicceréből egyenlített. Fin Bartelsnek is szimpatikus volt a rövid oldal, ő azonban az alsóba helyezett, így 1–1-es döntetlennel fordultak a felek.

Egy óra elteltével már a brémaiak vezettek. Egy kontra végén Franco di Santo előbb ügyetlenkedett egy kicsit, majd Bernd Leno lábai között a hálóba helyezett. Nem ez volt azonban a mérkőzés egyetlen fordítása. Három perccel később Hakan Calhanoglu gyönyörűen tekert szabadrúgásból a kapuba, tíz perccel később pedig már vezetett is a Bayer, Szon Hung Min 17 méterről ballal a bal alsó sarokba bombázott.

Nem volt vége az izgalmaknak, a Bremennek erre is volt válasza. A 86. percben egy beadásra Sebastian Prödl érkezett a leghatározottabban, és a lécet is segítségül hívva kiegyenlített, így 3–3 lett a vége.

Bár mindkét csapat fordított és vezetett is, minden bizonnyal a Leverkusen játékosai csalódottabbak, ezzel a döntetlennel már nem százszázalékos a Bayer. Egy azonban biztos, kívánni sem lehetett volna jobb nyitó mérkőzést a harmadik fordulónak.