Kétszer is vezetett a Dortmund, de mindig visszaharaptak a „farkasok”

2014.12.17. 19:55
Kevin De Bruyne (jobbra) csak az első félidőben villogott (Fotó: Reuters)
A német labdarúgó Bundesliga 16., hétközi fordulójában a Borussia Dortmund hazai pályán 2–2-re végzett a Wolfsburggal, így a Bayern München 11 ponttal vezeti a „farkasok" előtt a bajnokságot. Szalai Ádám kezdő volt a Hoffenheimben, a TSG otthon kapott ki a Leverkusentől. Immár harmadik a sereghajtó Werder Brement kiütő Mönchengladbach, a Frankfurt a 90. percben még 2–4-re állt a Hertha ellen, de pontot tudott menteni. A Schalke a Paderborn otthonában győzött.

BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Wolfsburg 2–2 (Aubameyang 8., Immobile 76., ill. De Bruyne 29., Naldo 86.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nem szeretjük az érzelgősséget, de egészen biztosan felemelő lehet úgy pályára lépni – mint például szerda este, Dortmund-játékosként –, hogy a kimondottan pocsék bajnoki szereplés ellenére is jó 80 ezer szurkoló tombolva biztosít bennünket támogatásáról. Sokkal jobban is kezdett a Dortmund, Pierre-Emerick Aubameyang már az első percben ziccerbe került, de közelről a léc fölé fejelt – aztán nem sokra rá szinte ugyanonnan a hálóba lőtt, ezúttal Mats Hummels és Ciro Immobile előkészítése után. 1–0!

Kétszer is gólt lőhetett volna még a mérkőzés elején a Wolfsburg, de Kevin De Bruyne mindkétszer rosszul célzott, majd a kapott találat olyannyira megzavarta a vendégeket, hogy ötpercenként eladták a labdát saját 16-osuk előtt, és csak a rendre rossz megoldást választó Ilkay Gündogannak köszönhették a „farkasok", hogy nem dőlt el a bajnoki már az első fél órában. Mitchell Langerak ugyanakkor előzékenyen a látogatók segítségére sietett, a bal alsóba tolván Kevin De Bruyne nem túl pontos és erős szabadrúgását. 1–1!

Nem mondhatjuk, hogy csoda izgalmasan folytatódott volna a találkozó a gólváltás után, de Immobile (ő többször is), majd Vieirinha azért csak ziccerbe került, ám a kapusokat egyikük sem tudta megviccelni. Kőkeményen, rengeteg futással védekezett a VfL már a középpályán, okosan meg-megjáratva a megszerzett labdákat – csak éppen támadásai semmilyen veszélyt sem jelentettek. Nem úgy a dortmundi attakok, és a csereként beálló Oliver Kirch labdaszerzése után (a brazil Luiz Gustavót viccelte meg a német) Ciro Immobile negyedik ordító helyzetét már gólra váltotta. 2–1!

De ez nem az a szezon, amikor a Dortmund örülhet a végén, mert a hajrában Naldo szép fejesel pontot mentett csapatának (2–2): a BVB–VfL rangadó után az egyik csapat üldözi tovább a Bayern Münchent, a másik továbbra is a középmezőny éléről álmodozik. Mint a régi szép időkben...

Borussia Dortmund - Wolfsburg (2-2) - Full... by mariorossidailymotion001

A TÖBBI MECCSEN...

A Hoffenheim kezdőcsapatában Szalai Ádám volt az egyetlen csatár, a TSG egy szikrázó, gyors futballt hozó meccsen félidőre 0–0-val vonulhatott le a Leverkusen ellen. Szalait a meccs elején orrsérülés (és heveny orrvérzés) miatt ápolni is kellett. A magyar center az 50. percben centikre volt a góltól, ám Ömer Toprak a gólvonalról mentette fejesét, a hoffenheimiek pedig hiába próbálták „bereklamálni" a játékvezetőnél a labdát. A hajrában aztán lecsapott Stefan Kiessling révén a Leverkusen, ezzel az egy góllal pedig meg is nyerte a meccset. Szalait a 87. percben váltotta a Hoffenheimben Anthony Modeste.

Hoffenheim 0 - 1 Bayer Leverkusen All Goals and... by ViralDailyTV

Frankfurtban az Eintracht drukkerei nem hittek a szemüknek: amit a Hertha kapura lőtt, az nagyjából be is akadt – a berliniek első négy kísérletéből három után középkezdés következett, John Brooks, Aenis Ben-Hatira, majd Julian Schieber köszönt be. Stefan Aigner révén az Eintracht még a szünet előtt szépített, majd Haris Seferovic révén az 58. percben visszajött 2–3-ra. A frankfurtiak megpróbálták benyomni az egyenlítő gólt, de Ben-Hatira előkészítése után a 80. percben Peter Niemeyer a negyedik berlini találatot szerezte meg. Nem volt azonban elég: az őrült meccset két Alex Meier-gól zárta, a frankfurtiak hihetetlen módon mentettek pontot!

All Goals - Eintracht Frankfurt 4-4 Hertha... by BundesVideo

Az újonc Paderborn öngóllal szerzett vezetést a Schalke ellen, de a szünet előtt Éric-Maxim Choupo-Moting egalizált – a gelsenkircheni csatár 36. Bundesliga-gólját érte el, de ez volt az első, amelyet a tizenhatoson kívülről lőtt! Roman Neustädter fejesével a 78. percben már a Schalke vezetett, és meg is szerezte a három pontot.

All Goals - Paderborn 1-2 Schalke - 17-12-2014 by BundesVideo

A Mönchengladbach az első fél óra után két gyors góllal küldte padlóra a szenvedő Werder Brement: előbb Max Kruse lőtt be egy tizenegyest, majd Oscar Wendt növelte az előnyt. Zlatko Junuzovic ugyan a második félidő elején szépített, ám a világbajnok Christoph Kramer fejessel visszaállította a kétgólos különbséget, ráadásul a Werder Luca Caldirola piros lapja miatt megfogyatkozott. A vége 4–1 – a patinás brémai csapat továbbra is sereghajtó.

All Goals - B. Moenchengladbach 4-1 Werder... by BundesVideo

NÉMET BUNDESLIGA, 16. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Werder Bremen 4–1
(M. Kruse 32. – 11-esből, Wendt 38., Kramer 64., Hrgota 88., ill. Junuzovic 51.)

Eintracht Frankfurt–Hertha BSC 4–4 (Aigner 43., Seferovic 58., A. Meier 90., 91., ill. Brooks 21., Ben-Hatira 33., Schieber 37., Niemeyer 80.)
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 0–1 (Kiessling 79.)
Paderborn–Schalke 1–2 (Ayhan 31. – öngól, ill. Choupo-Moting 44., Neustädter 78.)

1. Bayern München 16 13 3 39–3 +36 42
2. Wolfsburg 16 9 4 3 31–16 +15 31
3. Mönchengladbach 16 7 6 3 24–14 +10 27
4. Bayer Leverkusen 16 7 6 3 27–19 +8 27
5. Schalke 16 8 2 6 28–21 +7 26
6. Augsburg 16 8 8 20–20 0 24
7. Hoffenheim 16 6 5 5 24–25 –1 23
8. Hannover 16 7 2 7 19–24 –5 23